למדי כיצד להכין את עורך נכונה לפני מריחת המייק אפ
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

למדי כיצד להכין את עורך נכונה לפני מריחת המייק אפ 

מאת   31/10/2011 |  נצפה 1905 פעמים
מייק אפ טוב, הוא מייק אפ שמכסה לנו את כל אותם דברים שאנו לא רוצים שיבלטו כמו פיגמנטציה, קופרוז, היפרמייה, פצעונים וכו'. לרוב מייק אפ לא יצלח כיסוי של 100% מהפגמים בעורנו ולכן מומלץ להכין את העור לפני מריחת המייק אפ ולהסתיר מבעוד מועד את הפגמים לפני מריחת המייק אפ. קיימים מספר מוצרים בשוק שיעזרו לנו בכך. על אותם מוצרים אפרט לכם במאמר זה.

ראשית, כדאי להבין מהם אותם מצבים שבהם מומלץ לטפל לפני מריחת המייק אפ:
עור יבש
: עור יבשמיובש הוא עור ש"יישתה" את המייק אפ ולא ישאיר לנו זכר ממנו לאחר מספר שעות ולכן, אם יש לך עור יבש, צריך למיים אותו ולרוות אותו בלחות לפני מריחת המייק אפ. מרחי קרם לחות וחכי שייספג בעור (תהליך שלוקח כרבע שעה לערך) במידה ואת שמה לב שנשאר עוד קרם על פנייך הקפידי לספוג את הקרם בעזרת טישו ורק לאחר מכן להתחיל במריחת המייק אפ. אם עורך מתקלף בנוסף ליובש, השתמשי בפילינג עם גרגירים בכדי להטשטש את ההתקלפות ולהחליק את העור ולאחר מכן מרחי את קרם הלחות.
עור שומני
: עור שומני הוא בדיוק ההפך מעור יבש, ידחה את המייק אפ ולא יותיר לו זכר. ולכן צריך להסיר את שכבת השומן לפני מריחת המייק אפ. ניתן להוריד את השומן באמצעות שטיפת הפנים בסבון לעור שומני ולא למרוח לאחר מכן קרם לחות או כל בסיס אחר. כך המייק אפ ימקסם את עמידותו על הפנים.
כתמי פיגמנטציה
: במדינתנו החמה, רובנו סובלות מפגמנטציה סולרית כתוצאה מחשיפה לשמש. כתמים אלו הם כהים מהעור ולעיתים משתקפים דרך המייק אפ (אטום ככל שלא יהיה). כתמים אלא ניתנים לטשטוש באמצעות מנטרל גוון בצבע וורוד המיועד לכך. מורחים את המנטרל הוורוד ונותנים לו להתייבש מעט. הפיגמנט הוורוד יוצר טשטוש של הכתם החום עם מריחת המייק אפ, נגיע לכיסוי מקסימלי של הכתם ולמראה יפה יותר של המייק אפ, ללא השתקפות של כתמים חומים תחתיו.
קופרוזהפרמייה
: קופרוזהיפרמייה אלו תופעות בעור המתאפיינות בגוון אדום, שגם הוא לרוב משתקף דרך המייק אפ ויוצר מראה מעט מלוכל ולכן גם אותו רצוי לטשטש. הצבע שמנטרל אדום הוא ירוק ולכן אנו נשתמש במנטרל בגוון ירוק באותה שיטה. נמרח מעט מנטרל עם האיזור של הקופרוז או ההפרמייה , נחכה מעט שהחומר יתאדה ושישאר לנו רק הפיגמנט. לאחר מכן נמרח את המייק אפ על העור. הגוון הירוק יינטרל את האדמומיות וישווה למייק אפ ולעורך מראה יפה יותר.
פצעים
: לכולנו יש מדי פעם פצעונים, אם זה בתקופת המחזור, אם זה מלחץ, גיל התבגרות וכו'. פצעונים נוטים להיות בשני גוונים ובשתי צורות. בתחילת הפצע ישנה נפיחות ובליטה מעל העור שמלווה באדמומיות ולאחר מכן אם נגענו בפצע או שהוא התייבש הוא נוטה להיות יותר שטוח וצבעו משתנה לצבע חום והופך לקרוסטה (גלד).
בפצעים אנו מטפלים באותה שיטה כמו בפיגמנטציהקופרוז. אם הפצע בראשיתו והוא אדום ולכן נשתמש במנטרל ירוק בצורה נקודתית על הפצע ועליו נמרח את המייק אפ. זה לא יעלים את הבליטה אך לפחות האדמומיות לא תבלוט תחת המייק אפ. אם הפצע הוא בגוון חום אז נשתמש במנטרל ורוד בדיוק כמו בפיגמנטציה ועליו את המייק אפ.
צלקות
: קיימים מספר סוגי צלקות:
א. צלקת בולטת הנקראת גם אטרופית. צלקת הבולטת מעל העור היא הצלקת היחידה שעדיף לא לגעת בה כי במקרה זה כל המוסיף גורע. ולכן נמרח עליה מייק אפ וננסה גם שיהיה כמה שיותר מינימלי בכדי לא להבליט יותר.
ב. צלקת שקועה הנקראת גם היפרטרופית היא צלקת שניתן לטשטש מעט על ידי מריחת קונסילר בהיר באיזור השקע. ההבהרה של השקע תיצור אשלייה של הבלטה של השקע ותטשטש את הצלקת.


ג. צלקת אדומה בפנים לעיתים גם מורמת מהעור למרות בליטתה מומלץ לטשטש במצעות מנטרל גוון ירוק בכדי להסתיר את האדמומיות ולאחר מכן למרוח מייק אפ.

את מנטרלי הגוון ניתן לרכוש בחניות לאיפור מקצועי והם מוצרים שישמשו אתכן לאורך זמן. הטיפול בתופעות השונות של העור טרם מריחת המייק אפ,ימקסמו את הסתרת הנגעים וישוו לאיפור מראה נקי יותר וכשהבסיס של האיפור הינו מושקע ונראה טוב כלל האיפור ייראה טוב יותר והרגשתך תהיה טובה יותר.

מירי דוק - מאפרת וקוסמטיקאית מקצועית | נייד: 050-6360003 | אתר: www.miridok.co.il | דוא"ל: href="mailto:makeup@miridok.co.il" makeup@miridok.co.il">target="_blank">makeup@miridok.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה