בחירה ובחינה של קבלן הדירה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בחירה ובחינה של קבלן הדירה 

מאת   17/10/2011 |  נצפה 1795 פעמים

יש כמה דרכים לקנות דירה. דרך אחת היא לקנות דירת יד שניה מאדם פרטי המוכר דירה או באמצעות משרד תיווך, ודרך נוספת היא לקנות דירה מקבלן. קנייה של דירה מקבלן היא שונה מקנייה של דירה מאדם פרטי ויש לנקוט זהירות רבה במיוחד כאשר קונים דירה מקבלן. יש לשים לב מיהו הקבלן, מהו הניסיון שלו, מהם הפרוייקטים שביצע בעבר וכמובן - אלו ערבויות יש לכם בעת רכישת הדירה למקרה שהבנייה תתעכב. בכל מקרה של קניית דירה מקבלן, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין איכותי המבין בתחום ורצוי גם לקבל המצלות חמות על הקבלן ממנו את רוכשים את הדירה. עוד על רכישת דירה מקבלן בכתבה הבאה.

 

רכישת דירה מקבלן - מהם השלבים?

 

השלבים של רכישת דירה מקבלן הם מורכבים יותר מאשר רכישת דירה מגורם פרטי. כאשר קונים דירה מאדם פרטי הבדיקות שתעשו קשורות בדרך כלל לדירה עצמה ולבעלות עליה, ולא תבדקו מיהו האדם שמוכר לכם את הדירה. לעומת זאת, כאשר רוכשים דירה מקבלן, חשוב לבדוק לעומק מיהו הקבלן, וזאת בעיקר מכיוון שבדרך כלל, במקרה זה, קונים דירה שהיא על הנייר בלבד, ולכן הסיכון הוא גדול יותר. למעשה, רוכשים דירה על בסיס חוזה ביניכם לבין הקבלן (או חברת הבניה), ולכן יש להכניס לחוזה את כל המרכיבים החשובים, על מנת שלא תפסידו דבר במקרה של עיכובים או ביטולים. שלבים כמו בירור מעמיק אודות הקבלן עוד לפני הרכישה, קביעת תנאי החוזה מול הקבלן, בדיקה לעומק של סעיפי החוזה (בעזרת עורך דין כמובן), כל אלה ועוד הם שלבים חשובים בעת רכישת דירה מקבלן. כל אחד מהשלבים הללו הוא עולם ומלואו וכולל לא מעט בדיקות חשובות, בין היתר בנוגע לבעלות על הנכס והאמינות של הקבלן.

 

שימו לב - חשוב מאוד לבדוק את הנקודות הבאות:

 

 

לסיכום, אין ספק כי רכישת דירה מקבלן היא עניין מסובך יותר מאשר רכישת דירה מגורם פרטי, והפעולות שהוזכרו להלן הן רק חלק קטן ממה שיש לבצע. על מנת שהרכישה לא תהפוך לעוגמת נפש עבורכם, אנו ממליצים לא לזלזל בתהליך שלפני הרכישה ולבצע את כל הבדיקות הרלוונטיות בצורה איכותית ויעילה!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה