מהו ההבדל בין הוצאה צרכנית והוצאה יצרנית וכיצד ניתן לצרוך ועדיין להרוויח?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו ההבדל בין הוצאה צרכנית והוצאה יצרנית וכיצד ניתן לצרוך ועדיין להרוויח? 

מאת   13/10/2011 |  נצפה 2602 פעמים

מהו ההבדל בין הוצאה צרכנית והוצאה יצרנית וכיצד ניתן לצרוך ועדיין להרוויח?  

 

 

הוצאה צרכנית

 

הוצאה צרכנית היא הוצאה שאין בה שום יתרון או תרומה כלכלית, אלא הוצאה למטרת הוצאה. למשל, רכישת רכב יוקרה יקר מאוד או יציאה לחופשה יוקרתית.

 

הוצאה צרכנית היא מסוג ההוצאות חסרות ההיגיון הכלכלי. היא אינה תורמת דבר חוץ מסוג של הנאה רגעית, ואין בה שום תרומה כלכלית לעסק או לחשבון הבנק שלכם.

 

 

 

הוצאה יצרנית

 

הוצאה יצרנית היא בדיוק הוצאה הפוכה. זוהי הוצאה שכל מטרתה להגדיל את ההכנסות ולהגביר את היצרניות. למשל, לרכוש לימוזינה נוספת לעסק של הסעות או לרכוש טנדר גדול יותר לעסק של גננות.

 

הוצאה יצרנית היא הוצאה חכמה משום שמשמעותה היא הגדלת היצרניות, הגדלת הפיריון, הגדלת ההכנסות והגדלת הרווחה הכלכלית של העסק בטווח הקרוב.  

 

 

 

הוצאה משולבת

 

הוצאה משולבת היא הוצאה המחברת בין הוצאה יצרנית להוצאה צרכנית, בין פרודוקטיביות לבין הנאה ויוקרה. למשל, לרכוש בית יפה אבל לנהל את העסק מהבית.

 

הוצאה משולבת היא הוצאה ש"תופסת שני ציפורים במכה אחת". היא גם משפרת את רמת החיים ומעניקה יוקרה ונוחות לחיים, אך מצד שני היא גם מעלה את היצרניות ואת ההכנסות הכספיות ומשפרת את מצבו של העסק. 

 

 

 

בדקו את הוצאותכם והימנעו מהוצאות צרכניות

 

החכמה בחיים היא להימנע ככל שניתן מהוצאות צרכניות . אלה ההוצאות שהן הכי חסרות היגיון הכלכלי והן גם ההוצאות שעליהן תשלמו הכי ביוקר בטווח הארוך.

 

החופשה היוקרתית והבזבזנית היא שמכניסה אנשים לסחרור של הלוואות ולמפח נפש כלכלי. רכב היוקרה המוגזם והיקר להחריד הוא זה שמכניס אנשים לחובות ולמתחים מיותרים.

 

 

וטיפ לסיום: אם אתם רוצים להינות מהחיים אבל גם לעמוד על רגליים כלכליות איתנות צרו לעצמכם הוצאות שהן הוצאות משולבות - הן תורמות במשולב גם לרווחה אבל גם להכנסות.

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה