ביטוח
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביטוח 

מאת   05/10/2011 |  נצפה 1371 פעמים

ביטוח הוא למעשה סוג של הסכם בין שני צדדים כאשר צד אחד מתחייב לשלם לצד השני סכום מסויים במקרה בו אחד התנאים לתשלום התקיים. למעשה מטרתו של הסכם הביטוח הוא לצמצם למינימום את הסיכון (בעיקר מדובר על סיכון כספי) אשר בו נמצא הצד המבוטח. מן הצד השני, משלם המבוטח למבטח סכום מסויים בכל מועד שנקבע על ידי שני הצדדים (לרוב אחת לחודש) על מנת שבמידת הצורך יחול הביטוח על המבוטח. 

ביטוח ניתן לרכוש אצל סוכנות ביטוח המתמחות בנושאים אלו ולשם קח מחזיקות סוכני ביטוח שתפקידם להשיג לקוחות לביטוחים השונים לצורך רכישת פוליסת ביטוח. בישראל ניתן להיות סוכן ביטוח על ידי הוצאת רישיון לעסוק בביטוח מטעם משרד האוצר. סוכני הביטוח מקבלים לרוב עמלות על כל לקוח שהם מצליחים לרתום לחברה, כך יוצא מצב בו חלק מסוכני הביטוח עובדים אצל חברות ביטוח גדולות וחלקם פועליים כעצמאים. 

כיום קיים מגוון רחב מאוד של סוגי ביטוחים שונים אותם ניתן לרכוש, נעבור כעת בקצרה על הפופלריים מבינהם:

1) ביטוח אלמנטרי/כללי: מדובר על כל ענפי הרכוש כמו ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוחמפני שריפה, ביטוח מפני פירצה וכו'. 

2) ביטוח חיים: ביטוח חיים שונה במעט מכל שאר הביטוחים, זאת מכיוון שבניגוד לכל שאר הביטוחים אשר מבחינה סטטיסטית לרוב לא יופעלו (שריפה, פירצה ...)  הרי שביטוח חיים יופעל בכל מצב, והמשפחה של הנפטר, או כל מי שהוגדר מראש על ידי הנפטר יקבל את הסכום.

3) ביטוח בריאות: ביטוח המבטי סכום כספי או פיצוי (שיפוי) במקרה של אירוע רפואי. 

 

אלו כאמור סוגי הביטוחים הנפוצים יותר, כאשר קיימים עוד מספר רב של קטגוריות ותתי קטגוריות של סוגי ביטוח שונים כמו ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה ביטוח ללא הצהרת בריאות או ביטוח למקרה נכות.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה