מדוע משפחה ורומנטיקה אינם דברים שהולכים ביחד, ומהי משמעות הדבר?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מדוע משפחה ורומנטיקה אינם דברים שהולכים ביחד, ומהי משמעות הדבר?  

מאת   26/09/2011 |  נצפה 2397 פעמים

מדוע משפחה ורומנטיקה אינם דברים שהולכים ביחד, ומהי משמעות הדבר? 

 

 

הטעות הגדולה של מרבית האנשים

 

חלק לא מבוטל מהאנשים מאמינים שרומנטיקה היא זו שמובילה למשפחה טובה ומתפקדת. הם משקיעים שנים בחיפוש אחרי מישהו להתאהב בו, להימשך אליו מאוד, להישבות בקסמיו, לאבד שליטה איתו.

 

האדם הזה - כך הם מאמינים - יהיה גם הפרטנר המושלם להקמת משפחה, גידול צאצאים ולעוד כמה דברים חשובים כמו יציבות ואחריות בחיים, מחוייבות, נאמנות ואמינות. 

 

 

 

 

רומנטיקה מובילה לטוטאליות ולא למשפחה

 

אלא שבמציאות, רומנטיקה ומשפחה נפגשים רק לעיתים רחוקות ביותר. למעשה, במרבית המקרים הם לעולם לא נפגשים. רומנטיקה מובילה לטוטאליות, לרגשות אדירים, להיסחפות, לטירוף, לסערות חושים ולתחושת התעלות ואופוריה אדירה בחיים המזכירה במידה רבה חוויה של שימוש בסמים ולא משהו ממשי ואמיתי.

 

הבלבול הגדול של אנשים רבים נובע מכך שהם אינם מבינים כיצד ייתכן שהקשר הרומנטי והטוטאלי שהיה להם לא הוביל למיסוד ולחתונה אלא נכשל בדרך. הם אינם רואים את חוסר החיבור שבין ריגוש, פנטזיה וסערת רגשות לבין משפחה, יציבות, משמעת ואחריות.    

 

 

 

מי שמחפש משפחה - שלא יחפש רומנטיקה אלא מישהו לסמוך עליו

 

מי שמחפש ברצינות להקים משפחה - חייב להתמקד בחיפוש הפרטנר המתאים לכך, במקום להיסחף אחרי בני זוג רומנטיים שבינם לבין אחריות ומחוייבות מלאה אין ולא כלום.

 

הפרטנר המתאים ביותר לשם הקמת משפחה מתפקדת ובריאה הוא בן זוג שניתן לסמוך עליו, אדם שהוא קודם כל שותף וחבר קרוב ואמיתי. בן זוג רומנטי ומסתורי הוא לא באמת הפרטנר שהייתם רוצים להקים איתו משפחה, כי הוא אינו אמין והוא מסוגל להיעלם או לנטוש ללא שום סימן מוקדם.

 

 

 

הבלבול הגדול

 

החיבור האינטואיטיבי בין רומנטיקה גדולה לבין חלום הקמת המשפחה הוא אכן מבלבל, כי רבים גדלו על המיתוס שרומנטיקה היא הדרך הנכונה להקמת משפחה מאושרת.

 

אלא, שבמרבית המקרים רומנטיקה דווקא מובילה ליחסים משפחתיים גרועים, למשפחה לא מתפקדת, לזוגיות מפורקת, לאכזבה ולגירושין. בחירה מדוייקת ונכונה בבן זוג שבאמת מתאים להקמת משפחה - היא הערובה היחידה לחיי משפחה יציבים ומאושרים.

 

 

וטיפ לסיום: קשה מאוד לקחת יחסים רומנטיים ולהפוך אותם ליחסים משפחתיים ויציבים. נכון יותר לבחור מלכתחילה בן זוג המתאים להקמת משפחה מאשר לקחת בן זוג הולל ומוטרף ולנסות לחנך אותו להיות בעל משפחה למופת.

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה