אילו שקרים מספרים לנו על החיים ומדוע הם אינם אמיתיים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אילו שקרים מספרים לנו על החיים ומדוע הם אינם אמיתיים? 

מאת   08/09/2011 |  נצפה 2762 פעמים

אילו שקרים מספרים לנו על החיים ומדוע הם אינם אמיתיים?

 

 

1) בלי לימודים אקדמאיים אי אפשר להצליח בחיים

 

אחד השקרים הישנים והנפוצים ביותר בעידן המודרני הוא שלימודים גבוהים הם הבטחה להצלחה בחיים והמפתח לשגשוג כלכלי וליתרון חשוב על אחרים. המציאות, מה לעשות, קצת שונה. מרבית המצליחנים בעולם לא למדו באקדמיה או שלא הפיקו שום דבר משמעותי מהאקדמיה.

 

הצלחה בחיים אינה קשורה ללימודים אקדמאיים אלא למוטיבציה אישית, כישרון, מוכנות להתמסר ולהשקיע ומיקוד במטרה מוגדרת לאורך מספר רב של שנים. גם אנשים חסרי השכלה מסוגלים להצליח מאוד, ובמקרים רבים אף להעפיל ולהגיע עד לפסגה. השכלה אקדמאית לא רק שאינה מבטיחה אינטליגנציה גבוהה, סקרנות אמיתית או כושר חשיבה עצמאי אלא במקרים רבים היא דווקא מדכאת את כל התכונות הללו, ובמיוחד את כושר החשיבה היצירתי של אנשים ואת יכולת הביצוע שלהם. 

 

 

 

2) אנשים חייבים לחיות במסגרת זוגית ובנישואים 

 

נישואים או זוגיות ממוסדת אינם מבטיחים אושר או סיפוק בחיים ובבחירה בין להיות בזוגיות רעה וקשה לבין להיות לבד - חלק לא מבוטל מהאנשים יעדיפו לחיות לבד. זוגיות אינה הדרך היחידה לחיות חיים מלאים ומסופקים והמחשבה שללא זוגיות אין חיים היא משוללת כל יסוד, והיא נובעת מהצורך לחיות בסדר חברתי מסויים ולא מהאמת.

 

האמת היא שאנשים לא חייבים לחיות במסגרת זוגית, האמת היא שרוב האנשים היו מעדיפים לחיות במסגרת חופשית ומשוחררת יותר ממסגרת הנישואים הקלאסית, האמת היא שנוח יותר לחיות במסגרות נושמות ומאפשרות מאשר בזוגיות מגבילה וכובלת.   

 

 

 

3) החיים ללא ילדים אינם חיים

 

עוד קלישאה שקרית שלאט לאט נחשפת ליותר ויותר אנשים. החיים ללא ילדים הם חיים מצויינים. ניתן לחיות חיי יצירה והגשמה מלאים ללא ילדים והאפשרות הזאת קיימת ומנוצלת על ידי מליוני אנשים בכל רחבי העולם.

 

לא כל האנשים רוצים בילדים, לא כל האנשים מוכשרים לגדל ילדים ולא כל האנשים באמת ובתמים מוכנים להתמסר לגידול ילדים במלוא מובן המילה. בדיוק כפי שלא כל האנשים הם סטרייטים אלא יש גם לא מעט הומוסקסואלים ולסביות, כך גם יש אחוז מסוים באוכלוסיה שאינו רוצה ואינו מסוגל להביא ילדים לעולם. אם לוקחים בחשבון את כל האנשים שנטשו את הילדים שלהם, כל האנשים שמסרו את הילדים שלהם לאימוץ, כל האנשים שלא הביאו ילדים במהלך חייהם וכל האנשים הנחשבים כהורים גרועים ושכתוצאה מכך הילדים שלהם נלקחו מהם על ידי גורמי הרווחה - אנחנו מדברים על מאות מליוני אנשים בכל רחבי העולם שעונים על התואר "לא הורים" במובן האמיתי של המילה. 

 

 

 

4) משפחה זה הכל

 

משפחה הייתה הכל, בעבר. כיום, המשפחה מתפוררת בדיוק כפי שמוסד הנישואים מתפורר. משפחה אינה בהכרח המשענת התומכת בשעת צרה וגנטיקה דומה אינה מבטיחה יחסים טובים וחמים או דימיון בערכים.

 

כיום, יש הרבה מאוד אנשים שיש להם "משפחה" קרובה ותומכת שמבינה אותם. משפחה זו אינה המשפחה הגנטית שלהם אלא קבוצה של אנשים שהם חברים אמיתיים, תומכים ומבינים.

 

 

 

5) אהבה זה לתמיד

 

המחשבה שאהבה זה לתמיד היא סוג של תפיסה אידיאליסטית ורומנטיקנית שאינה עומדת במבחן המציאות. אהבה על פי רוב אינה שורדת יותר מכמה שנים, ויש לה את הנטייה להישחק במיוחד במערכות יחסים זוגיות ממוסדות ואינטנסיביות.

 

המחשבה שאהבה היא נצחית גורמת לאנשים להיכנס להלם מוחלט כשהאהבה שלהם מתחילה לדעוך ולמות. אנשים שמאמינים שאהבה היא לתמיד מתקשים להבין ולקבל כיצד מישהו או מישהי שאהבו אותם הכי בעולם רק לפני כמה שנים כבר לא רוצים בהם בכלל. 

 

 

וטיפ לסיום: אמונה בשקרים גורמת לאנשים לא להכיר במציאות האמיתית ולהתקשות מאוד לעכל ולקבל אירועים שקורים במציאות ואשר שונים מאוד מהאמונות שהם מחזיקים בהם. הקושי הזה עלול להוביל לדכאונות, לתחושת אשמה, לפחד מהחיים ולחיפוש אחר ביטחונות שאינם קיימים. דווקא הכרה במציאות האמיתית מאפשרת ביטחון, שחרור וגישה פרגמטית, חיובית ועוצמתית לחיים.

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה