חיסון משושה - מתי לתת ומה חשיבותו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חיסון משושה - מתי לתת ומה חשיבותו? 

מאת   06/09/2011 |  נצפה 2194 פעמים

חיסון משושה נקרא כך משום שהוא מכיל 6 רכיבי מחלות מדבקות. את החיסון יש לתת לגור הכלבים בגיל 6 שבועות, 9 שבועות ו-12 שבועות. לאחר מכן יש לחסן באופן שנתי. החיסון ניתן בזריקה מתחת לעור ע"י וטרינר מוסמך. מומלץ להימנע ממגע של גור לא מחוסן עם כלבים אחרים. 

 החיסון מספק הגנה כנגד מספר מחלות:

 לחיסון תופעות לוואי מועטות. לעיתים ניתן לראות עייפות זמנית או גירוד זמני באיזור ההזרקה. לעיתים נדירות ישנן תגובה של רגישות יתר, דבר המתבטא בנפיחות באיזור הפנים. תגובה זו מחייבת בדיקה רפואית ולכן מומלץ בכל חשד לתגובה לחיסון לפנות לחוות דעת של רופא וטרינר. 

כיום מומלץ להוציא את הגור לעשות צרכיו מחוץ לבית גם אם לא סיים את חיסוני המשושה. זאת יש לעשות כאשר הגור על הידיים של הבעלים. כאשר מוצאים איזור נקי מצרכים של בעלי חיים אחרים, ניתן להוריד את הגור לעשיית צרכים ולהחזיר אותו לאחר מכן על הידיים. חשוב להוציא את הגור מחוץ לבית כדי שיתרגל לרעשים ואנשים הנמצאים ברחוב וכך נמנע מתגובות פחד כאשר הכלב בוגר. אם ברשותכם כלב נוסף או ישנו כלב אחר בריא ומחוסן אשר אותו אתם מכירים, ניתן לאפשר מגע בינו לבין הגור תחת השגחה כדי לאפשר התפתחות חברתית תקינה של גור הכלבים.

יש להבדיל בין חיסון משושה לבין חיסון כלבת. חיסון הכלבת חייב לפי חוק להינתן לכל כלב במדינת ישראל פעם בשנה. כלבת היא מחלה קטלנית לכל יונק (גם לבני אדם) ועלולה לעבור לאנשים מנשיכה. מחלת הכלבת קיימת בישראל ולמעשה בשנים האחרונות ניתן לראות התפרצות של המחלה בצפון הארץ. בישובים באיזור אצבע הגליל ומק בית שאן רואים בשנים האחרונות עליה במקרי הכלבת המאובחנים בפרות וכלבים משוטטים. ניתן לקרוא יותר על המחלה ושכיחותה בישראל באתר הבא.

 

מרפאה וטרינרית נחלת יצחק - ד"ר נדב מרחבי חפץ חיים 26, נחלת יצחק, תל אביב 03-6094460 חירום 24 שעות 050-7955525 www.vettlv.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה