דוד שמש ודי לבזבוז!
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דוד שמש ודי לבזבוז! 

מאת   06/09/2011 |  נצפה 1604 פעמים
שוב המים קרים? רוצה לנצל את חום השמש? אם השתגעת מהמצב כיום ואתה אומר לעצמך לא הגיוני שאחרי הימים החמים האלו המים בבאמבטיה עדיין קרים. עצרו! ישנה דרך פשוטה, חסכונית וחכמה - ניצול חום השמש על ידי הצבתו של דוד שמש.

טל סחר דודי שמש - כי זה חוסך והרבה


הצבת דוד שמש מורידה במידה רבה את חשבונות החשמל השנתיים בבית ואפילו בבסיסים צבאיים. למעשה מתבצע ניצול של אנרגיית השמש להרתחת המים במקום לבזבז משאבים על שימוש באביזר חשמלי או דרכים חלופיות אחרות העושות שימוש בכמויות עצומות של חשמל.

שימוש המוני בדוד שמש לא רק יביא לירידה בהוצאות אלא אף להקטנה בשימוש בחשמל. בדרך זו אנחנו מורידים אתכמויות הזיהום בעקבות צריכה מוגברת ובכך מונעים דלדול של מקורות האנרגיה בארץ.

דודי שמש כל הפרטים


איך זה פועל בכלל? איפה ממקמים את זה? מי מייצר את זה? עובדות בסיסיות על דודי שמש.

במדינת ישראל יש חוק על פיו צריכים לעשות שימוש בדוד שמש בבניינים החל משנות השמונים (חוץ ממגדלים שאין בהם מספיק מקום). על ידי חוק זה חוסכים בארץ כארבעה אחוז מצריכת האנרגיה הארצית.

פיתוח הדוד של היום הינו ישראלי. מתאים למדינה כמו שלנו, לא?

את דוד השמש מניחים על גגות הבניינים, או על משטחים אחרים שעליהם אפשר לקבל חשיפה לשמש. את הדוד מניחים כאשר הקולטים מכוונים דרומה.

גוף הדוד מורכב ממיכל גלילי, אשר בתוכו מים, שמחובר באמצעות צינור לקולטים. בתוך הקולטים ישנם צינורות מים במסגרת מתכת תחומה.

מסגרת קולטי דוד השמש מתוכננת בצורה כזו שצידו החיצוני עשוי משטח זכוכית ואילו יתר הפאות צבועות בצבע שחור, כאשר מטרת העניין היא ללכוד את הקרניים של השמש. בעקבות זאת כדאי לבדוק מדי פעם שהצד החשוף נקי משלכת.

הזמנת דוד מהסוג הנ"ל מומלץ במיוחד לבתים פרטיים ואפילו בעסק במדינות בהן יש את היכולת ללכוד ולנצל את המשאב הנגיש של האנרגיה הטמונה בשמש.

רוצה לשמוע מידע נוסף על דוד שמש כרומגן מחיר? לא מבינים למה לא חשבתם על זה?
חם פה, תנצלו את זה, הכנסו לכאן שנית ותוכלו לקבל טיפים, מחירים, הצעות ופרטים נוספים מטובי אנשי המקצוע בתחום.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה