האם להתייחס למסחר בשוק ההון כמו למשחק מחשב?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

האם להתייחס למסחר בשוק ההון כמו למשחק מחשב? 

מאת   18/10/2007 |  נצפה 2481 פעמים
האם להתייחס למסחר בשוק ההון כמו למשחק מחשב?

כאשר אני רוצה להמחיש לאדם המתעניין במיסחר בשוק ההון עד כמה הידע התאורתי הוא פשוט וקל אני פותח את אחד ממשחקי המחשב ומבקש מאותו אדם להתחיל לשחק בו. לפני כן אני מוודא שהוא אינו מכיר את המשחק .

מה שקורה מהר מאוד אותו אדם נפסל ומסיים את המשחק מבלי להגיע לשלבים מתקדמים או לסוף המשחק.מסקנה, כדי להצליח במשחק כל שהוא יש ללמוד קודם כל את חוקי המשחק ומהם הכלים שעומדים לרשותנו לעזרה על מנת להגיע לסוף המשחק - בניצחון.

אותו דבר בשוק ההון. כדי להגיע להצלחה ולרווחים גבוהים באופן עקבי, עלינו ללמוד ולהכיר את התחום בשוק ההון בו החלטנו להתעמק ולסחור.

לא אחראי לקבל החלטות בשוק ההון ללא הבנה מעמיקה של הגורמים המשפיעים על התנועה והמגמה בשווקים השונים.

רוב האנשים נכנסים לפוזיציות על סמך תחושה, טיפ, שמועה, אופנה ועוד סיבות רבות שאינן עומדות במבחן השוק ולכן ברוב המקרים רוב המשקיעים/סוחרים אלו יפסידו את כספם.

את המשפט "כל מה שאני עושה השוק עושה בדיוק הפוך ממני" אני שומע לעיתים קרובות מידי.

בשנים האחרונות נפתחות מכללות רבות המציעות ללמד את רזי שוק ההון כך שתהפוך בין לילה למשקיע/סוחר מצליח. מבחינתי הדבר חיובי מאוד. התקדמנו והבנו שיש צורך ללמוד את שוק ההון על מנת לשפר את הסיכויים שלנו להצליח. מה שרוב האנשים לא מבינים, זה שלא ניתן לעבור קורס בסיסי לניתוח טכני או לקרוא ספר על הבורסה ומפה לקפוץ לתוך שוק ההון ולהיות מומחה.

הדבר דומה לאדם הקורא ספר על ניתוח מוח ולאחר שסיים, ניגש פותח למישהו את המוח ומנתח.

חשוב מאוד, לפני שמתחילים לסחור בשוק ההון בכסף אמיתי, לעשות הרבה פרקטיקה מעשית במסחר והשקעות וירטואליות על כאילו בכסף מונופול. כיום ניתן לקבל תוכנות מסחר מקצועיות שמדמות מסחר אמיתי, אפילו עם נתונים real-time ועליהן להתאמן ולסחור שוב ושוב עד שאתה מגיע למצב בו אתה מצליח ליצור תוחלת חיובית לחשבון המסחר שלך לאורך תקופה ובאופן קבוע.

רק אז יש לשקול פתיחת חשבון מסחר בכסף אמיתי.

אפשרות נוספת היא להיעזר במאמן אישי שידריך וילמד אותך את כל הנדרש על מנת להצליח ולהרוויח בשוק ההון.

היתרון, קצב הלימוד מותאם אליך, ההספק גבוה בהרבה מלימוד בכיתה מרובת משתתפים, המאמן בונה יחד איתך תוכנית עבודה ופעולה בהתאם לגודל החשבון שלך, סגנון המסחר והאופי שלך והכול תוך כדי מעקב אישי צמוד אחד על אחד עד להצלחה.

לסיכום, המסחר בשוק ההון הוא משחק גדול ורציני מאוד והוא על כסף אמיתי בו אתה חייב להיות המנצח ולא תפסיד כסף. אתה צריך לדעת את הכלים והחוקים של המשחק ולהתייחס לשוק ההון כמשחק ארוך בו אתה משפר את יכולתך כל הזמן. בדומה למשחק מחשב, המטרה להגיע בכל התחלת משחקון לרמה גבוהה יותר ולהשיג תוצאה טובה יותר.

בברכה,

גבע גזית - מנכ"ל -
Geva International Tarding
09-7678138, 054-2076655
להרוויח מול המחשב 100$ ביום!
www.gevatrade.com
גבע גזית - מנכ"ל - Geva International Tarding, סוחר פעיל בחוזים עתידיים, מרצה ומאמן אישי
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה