אילו סוגי משכנתאות קיימים בשוק המשכנתאות?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אילו סוגי משכנתאות קיימים בשוק המשכנתאות? 

מאת   31/08/2011 |  נצפה 2098 פעמים

משכנתא צמודה בריבית פריים

 מבין סוגי משכנתאות שונים, ניתן למצוא את המשכנתא, הצמודה למדד והינה בריבית קבועה וידועה מראש, ריבית פריים. משכנתא זו מתאימה לכל אלה המעוניינים לדעת באופן מדויק מה צפוי להיות גובה ההחזר החודשי שלהם, במסגרת המשכנתא, וללא הפתעות מיותרות. משכנתא זו ניתנת לתקופה של בין 4 שנים ל – 30 שנה.

משכנתא לא צמודה בריבית קבועה

מתוך מבחר של סוגי משכנתאות, ניתן למצוא גם את הסוג הזה, המציע הלוואה בריבית קבועה שאיננה צמודה למדד כלשהו. משכנתא זו ניתנת גם כן לתקופה של בין 4 שנים ל – 30 שנה והיא מתאימה לכל אלה המבקשים ליהנות מתשלום חודשי קבוע, שאיננו מושפע משינויים שונים, כמו אינפלציה או ריבית.

משכנתא לא צמודה על בסיס פריים

משכנתא זו, המוצעת מתוך מבחר של סוגי משכנתאות, איננה צמודה למטבע מכל סוג שהוא והריבית בה מבוססת על ריבית הפריים. היא מתאימה לאלה המתכננים לפרוע את ההלוואה לפני תום התקופה או לאלה המחפשים אחר מסלול בטוח, שאיננו מושפע משיעורי אינפלציה גבוהים.

משכנתא צמודה בריבית משתנה אגרות חוב

מבין סוגי משכנתאות, ניתן למצוא את המשכנתא הזו, צמודת מדד בריבית משתנה. במהלך תקופת המשכנתא, משתנה הריבית בכמה נקודות זמן, הנקבעות מראש על ידי הלווה והיא מתאימה לאלה המתכננים לפרוע את ההלוואה בטרם מסתיימת, או לאלה החוששים מפני שיעורי הריבית הגבוהים.

משכנתא עולמית 

מבין מגוון של סוגי משכנתאות, ישנה משכנתא עולמית, הצמודה לשערי מטבע חוץ והיא בריבית משתנה, המתעדכנת אחת לשלושה חודשים ולאורך כל תקופת ההלוואה. משכנתא זו ניתנת לתקופה של בין 4 שנים ל – 30 שנה, והיא מתאימה לכל אלה שהינם בעלי הכנסה בדולרים או באירו, לאלה המתכננים לפרוע את ההלוואה בטרם הסתיימה ולאלה המבקשים לפזר סיכונים. 

כיצד לבחור את המשכנתא המתאימה ביותר

יתכן שחלקכם יעדיפו לפנות אל יועץ משכנתאות, אך ככלל - מבין סוגי משכנתאות שונים, על מנת לבחור את המשכנתא המתאימה ביותר, יש להתייחס לנקודות הבאות: סוג הריבית המוצעת במסגרת המשכנתא – האם מדובר בריבית קבועה, ריבית משתנה, ריבית פריים וכדומה, בסיס ההצמדה – האם המשכנתא צמודה למדד, לדולר, לאירו, או לא צמודה כלל וכן מסלול הפירעון – האם מדובר בתשלום חודשי קבוע, תשלום חודשי יורד או פירעון שוטף. בחירת מסלול נכון, מבין סוגי משכנתאות שונים, חשוב שתתייחס גם למצבו הפיננסי העכשווי של מבקש ההלוואה. משכנתא הינה התחייבות לתקופת זמן ארוכה וכרוכה בסכומי כסף גבוהים במיוחד. יש להתייחס, בטרם בחירתה, לנושא ההכנסות החודשיות, סכומי כסף הצפויים להשתחרר (כמו, קרן השתלמות, למשל), האם יש כוונות להרחיב את המשפחה וכדומה. כל אלה משפיעים על יכולות ההחזר ולכן יש לקחתם גם בחשבון.

 

לחישוב החזרי המשכנתא החודשיים תוכלו לעשות שימוש במחשבון פשוט: מחשבון משכנתא

בלוגר וכותב מאמרים בנושאי צרכנות, צרכנות חכמה, ודרכים יעילות לחסוך.
 
 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה