ייעול תהליך גיוס עובדים - קיצור זמן, העלאת איכות וצמצום עלויות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ייעול תהליך גיוס עובדים - קיצור זמן, העלאת איכות וצמצום עלויות 

מאת   21/08/2011 |  נצפה 2224 פעמים

תהליך גיוס עובדים ראוי הוא חלק מרכזי מתפקודו הבריא של הארגון, שכן טיב העובדים משפיע במידה רבה על התוצאות, ההצלחה והרווחיות של החברה כולה. הגיוס הוא ראשיתו של מחזור חיי העובד בארגון והוא משליך במידה רבה על היעילות והאיכות של המשאב האנושי ולכן חשוב לבדוק אותו. שימוש במדדים שנקבעו מראש יסייע לבחינת התהליך הקיים ולחיזוק הנקודות הבעייתיות. 


המדדים החשובים לצורך כך הם: איכות, זמן וכמות
ייעול תהליך גיוס עובדים ומדד האיכות
איכות היא מידת ההתאמה בין המועמד ודרישות התפקיד, כאשר ככל שהיא גבוהה יותר טובים גם סיכויי ההצלחה של האדם להצליח במילוי המשרה.  את איכות המועמדים הפוטנציאליים ניתן לשפר באמצעות שימוש במערכת לניהול מועמדים שתאפשר מיון ראשוני אוטומטי של קורות החיים לפי שאילתות כדי להגביר את היכולת למצוא את המועמדים המתאימים ביותר למשרות. סינון זה יאפשר להתמקד פחות במועמדים לא רלבנטיים.


ייעול תהליך גיוס עובדים ומדד הזמן
מדד הזמן בהליך הגיוס חשוב הן לצורך פיתרון לצורכי הארגון והן לבדיקת ההשקעה של מחלקת כוח האדם. הסיבה לגיוס היא חוסר בכוח אדם שצריך לתת לו מענה לצורך המשך קיום הפעילות העסקית ולכן האינטרס של הארגון הוא לאייש את המשרה בתקופת הזמן הקצרה ביותר האפשרית, מבלי לוותר על קליטת מועמד איכותי.


ייעול תהליך גיוס עובדים וכמות המועמדים
שיעור החשיפה לו זוכה המשרה הפנויה הוא קריטי לצורך הגדלת כמות המועמדים הפוטנציאלית ואפשרויות הבחירה של דורשי העבודה מתוכם. היום ניתן להגדיל את שיעור החשיפה בעזרת פרסום בלוחות הדרושים באינטרנט, הרשתות החברתיות ועוד.


יחד עם זאת, גם כאן חשוב לבחון את יעילות מקורות הגיוס למשל כמה מועמדים נקלטו בעקבות פרסום במקום מסוים, כמה קורות חיים הגיעו מכל מקור ועוד. בעזרת ניתוח זה יהיה אפשר לדעת להפנות את המאמצים למקורות המתאימים.


שימוש במערכות מחשוב מתקדמות לצורך כך מייעל מאד את העבודה ומסייע לחסוך בעלויות, שכן הוא מאפשר יצירת מאגר בסיס נתונים רחב והפקת דוחות סטטיסטיים שנותנים תמונה רחבה ומעמיקה בעניין זה.


דרכים נוספות לייעול תהליך הגיוס
מערכות מתקדמות מאפשרות היום לקיים קשר רציף בין כל הגורמים הקשורים לאיוש המשרות, כך שגם המנהלים האחראים יהיו מעורבים בגיוס העובדים שלהם החל מנקודת ההתחלה. בדומה, בעזרת המערכות לא רק שניתן לבנות בקלות מאגר של מועמדים פוטנציאליים אלא הוא גם זמין.    

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה