מה מומלץ ולמי? לפטופ, מיני לפטופ או נטבוק? אולי בכלל טאבלט?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה מומלץ ולמי? לפטופ, מיני לפטופ או נטבוק? אולי בכלל טאבלט? 

מאת   17/08/2011 |  נצפה 8249 פעמים

מה מומלץ ולמי? לפטופ, מיני לפטופ או נטבוק? אולי בכלל טאבלט?

אם הגעתם למסקנה שאתם מחפשים מחשב חדש, השוק היום מוצף באפשרויות: נייד רגיל (לפטופ), מיני לפטופ (נטבוק) או מחשב טאבלט, שלא לדבר על המחשבים הנייחים ההופכים ליותר ויותר נדירים. מה חשוב כאשר באים לבחור מחשב חדש? איך להחליט מבין כל האפשרויות?

מה בין לפטופ לנטבוק לטאבלט?

בגדול, השוק מתחלק בין שלושה סוגי מחשבים ניידים:


    • לפטופ – מחשב נייד הכולל מסך בגודל 12 אינטש ומעלה. מבין השלושה, לפטופ הוא המחשב החזק ביותר, הכבד ביותר, היקר ביותר והגדול ביותר.
    • נטבוק – מחשב נייד הכולל מסך בגודל 10 אינטש ומטה. כמו הלפטופ, גם הוא כולל מקלדת מובנית, עכבר (משטח) והוא אינו כולל מסך מגע. הנטבוקים זולים, קלים וקטנים יותר מהלפטופים אך הם גם חלשים באופן משמעותי, כוללים מסך קטן שאינו נח לעבודה ורזולוציה נמוכה. בנוסף, נטבוקים מגיעים ללא צורב מובנה פנימי.
    • טאבלט – האייפד בישר את בואו של הטאבלט: מחשב קל, קטן, ללא מקלדת מובנית ועם מסך מגע. הוא זול, הוא קל, הוא סוחב שעות רבות והוא גם חלש. טאבלטים מגיעים ללא צורב מובנה פנימי.

למי כדאי לקנות איזה מחשב?

כאשר צריכים להחליט איזה מבין השלושה לבחור, כדאי לבדוק ראשית את הצרכים והציפיות:

מי שבונה על צפייה בסרטים, גלישה וקישוריות לדוא"ל במשך שעות ארוכות מחוץ לבית – כדאי לו להצטייד בטאבלט. הנטבוק מהווה פתרון עבור אלו המחפשים להוסיף יישומי אופיס לעסקת השימוש ועדיין לקבל מחשב בעל ניידות גבוהה ללא כאבי גב. הלפטופ הוא הפתרון עבור מי שאופיס, צפייה בסרטים וגלישה אינם מספקים אותו, אפילו לא בדרכים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה