גם אם יש אהבה - התנהגות בלתי צפויה פוגעת אנושות באמון בין בני זוג
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

גם אם יש אהבה - התנהגות בלתי צפויה פוגעת אנושות באמון בין בני זוג 

מאת   17/08/2011 |  נצפה 2697 פעמים

גם אם יש אהבה - התנהגות בלתי צפויה פוגעת אנושות באמון בין בני זוג

 

 

התנהגות בלתי צפויה היא מכה אנושה ליחסים זוגיים

 

יש אנשים שמאמינים - בטעות - שהתנהגות בלתי צפויה, דרמות, מאבקים ותחרותיות "תורמים" לזוגיות ומייצרים "אש" ועניין. כמובן שאין שחר לדברים הללו. התנהגות בלתי צפויה היא מכה אנושה ליחסים הזוגיים ולאמון הזוגי.

 

זוגיות שעולה ויורדת כל הזמן, שמלווה בויכוחים ובמאבקים, בפרידות חוזרות ונשנות, בצעדים ובהחלטות חד-צדדיות - זוגיות כזאת היא זוגיות שסיכויי ההישרדות שלה הם נמוכים ביותר. התנהגות בלתי צפויה שוחקת את האמון הזוגי ומובילה כמעט בהכרח לפרידה - אפילו אם בני הזוג אוהבים אחד את השני - כי הבסיס לכל קשר זוגי הוא האמון ההדדי, וברגע שהאמון הזוגי נשבר ללא תקנה האהבה מתקשה להחזיק את הקשר הזוגי לבדה, והיא פשוט "קורסת" למטה. 

 

 

 

"אני עוזבת!"

 

יחסים בין אנשים ובפרט בין בני זוג מבוססים על אמינות, עקביות, יציבות וגבולות. כל אדם רוצה לדעת היכן הוא עומד, מה הוא יכול לצפות מהצד השני ומהם גבולות הקשר.

 

כאשר שני בני הזוג מערערים את הבסיס הזוגי, את הליבה של היחסים, ויוצרים מציאות שבה אין בסיס ידוע או מוסכם ליחסים ואין כללים או גבולות שלא מפרים אותם בשום מקרה - הם גורמים במו ידיהם לערעור כל מערכת היחסים ביניהם, ולמצב שבו לאורך זמן הם כבר לא יאמינו אחד בשני ולא יהיה להם אמון אחד בשני.   

 

 

 

יש מחיר לטריקת דלת

 

זה קל לטרוק את הדלת ולעזוב. זה קל לאיים ולנופף בהבטחות סרק. זה קל לומר דברים איומים. אבל חשוב להבין שלכל הדברים הללו יש מחיר, והמחיר אינו נגבה בהכרח מייד. הוא נצבר בחשבון של הזיכרון, בכספת הרגש, בקופסת הפחדים.

 

לאורך זמן, אנשים מפתחים טראומות, פחדים וחששות מבני הזוג שלהם. אם היחסים מעורערים ובעייתיים, מאוד קשה לשקם את האמון הזוגי כאשר המציאות הזוגית היא כאוטית ומלווה בסערות ובדרמות. התוצאה היא, שגם אם יש אהבה, יש משיכה ויש רצון להיות יחד - הפחד, החשש מההתנהגות הבלתי צפויה של הצד השני והמתח מהפתעות לא רצויות ביחסים גורם לאנשים רבים שלא לקחת את הסיכון ולא להמשיך ביחסים מסוג שכזה.

 

 

 

כדי לשמור על אמון ביחסים יש לנהוג בצורה יציבה, צפויה ועקבית

 

התנהגות בלתי צפויה, הפרה מתמשכת של הבטחות, חוסר יציבות בהתנהגות, מהפכים חדים, דרמות, סערות ופרידות חוזרות ונשנות - הם המתכון הבטוח לאובדן היחסים הזוגיים.

 

מי שמעוניין לשמור על אמון ביחסים הזוגיים או בנישואים שלו חייב לנהוג בצורה יציבה, צפויה ועקבית כדי לבנות בסיס אמון, מסגרת של ערכים ומערכת של הבנות שברור לשני בני הזוג שהן לא ישתנו לעולם.

 

 

וטיפ לסיום: לכל קשר יש בסיס אמון עליו הוא עומד. אם מערערים את הבסיס הזה על ידי התנהגות בלתי צפויה וקפריזית, היחסים עצמם יפלו וגם האהבה הגדולה ביותר עלולה לקרוס יחד איתה.

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה