ריפוי הוליסטי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ריפוי הוליסטי 

מאת   14/08/2011 |  נצפה 1318 פעמים

במאמר זה אציג את הייחוד של תמציות פרחי באך בטיפול הוליסטי כחלק ממערך טיפולים שלם.

הרפואה האנרגטית מתייחסת לאדם תמיד כמכלול של גוף, רגש, שכל, והיבט רוחני, שבינם מתקיימת אינטראקציה מורכבת ובלתי נגמרת  מרגע הלידה ועד סוף החיים.

מערכת הקשרים בתוך המכלול האנושי והבין אישי היא לב ליבה של הרפואה ההוליסטית - החקירה, ההתבוננות והגילוי האין סופי של אותו מארג מפותל ומופלא בתוך כל אחד ואחד מאיתנו.

כל מכאוב, מחלה, פגיעה או יציאה מאיזון הוא קצה קרחון, שבאמצעותו מאותתת המערכת על קושי בכל המערך שלנו. כך יוצא שהריפוי מציע, בנוסף למענה לסבל, גם לימוד והתפתחות אישית.

ד"ר אדוארד באך, מי שגילה את שיטת הטיפול בתמציות הנקראות על שמו, העמיק לפתח פילוסופיה שלמה אודות המערכת האנושית הסבוכה שלנו.

הוא גילה 48 סוגי תמציות של פרחים - לכל תמצית הוא קרא בשם, על פי הפרח או הצמח שממנה מנפיקים אותה, שם שהפך לציון קושי או מצב שדורש התערבות טיפולית.

ד"ר באך נחשב לאחד מפורצי הדרך בכל מה שקשור לרפואה הוליסטית - בזכות הגילוי של התמציות הטבעיות לריפוי. הוא היה רופא ופילוסוף, התמחה ברפואה זיהומית ובכירורגיה בלונדון שאחרי מלחמת העולם הראשונה. במהלך מפגשיו כרופא עם פצועי ונפגעי המלחמה, הוא הבחין שלרפואה הקונבנציונלית אין מענה מושלם לכל הפגיעות הפיזיות והנפשיות שהוא ראה במטופליו. הוא דיבר על הקשר הישיר בין תהליכים רגשיים ורוחניים ובין כשלים פיזיים (מחלות). הוא הבחין בתכונות אופי מסוימות שבהימצאן קיימת נטייה לחלות במחלות מסוימות והסיק שטיפול פיזי בלבד לא נותן מענה למקור המחלה אלא אולי רק לסימפטום.

הוא הצביע על שני מקורות דומיננטיים לחולי וזיהומים- פחדים וגישה שלילית לחיים.

מתוך דבריו אילו ניתן לומר, שטיפול הוליסטי רואה במחלה השתקפות פיזית/גשמית של חוסר איזון רגשי - ומתוך כך עולה המסקנה שעד שלא יטופל חוסר האיזון לא יינתן מענה למחלה.

אנטיביוטיקה או כל טיפול רפואי אחר- גם אם יסיר את הסימפטומים - תעתיק המחלה את מקומה לאזור אחר בגוף מכיוון שחוסר האיזון ממשיך לבעבע בתוכנו.

 חוסר איזון רוחני פירושו חוסר התאמה בין האני הגבוה, הרצון הנשמתי ובין התפקוד היום יומי שלנו.

במקרה שאין ביטוי אמיתי ליעוד שלנו ישנה הפרה של החוזה שלנו לחיים הייחודיים אותם באנו לחיות -  והגוף מבטא זאת בכשל או בכאב פיזי.

טיפול רוחני בפרחי באך, או בשילוב שיטות אחרות, מחבר אותנו בצורה עדינה לתת מודע שלנו - לידע העמוק של ישותנו.

האגמן (אבי תורת ההומיאופתיה) - מדבר על כך שכשאנו קולטים חומר זיהומי כתוצאה מחשיפה לחומרים רעילים-  האנטיביוטיקה עשויה לחסל את הזיהום הפיזי - אך עדין יישארו בגוף האתרי (המקיף את הגוף הפיזי) - השפעות רעילות של החומר שלא יאובחנו בבדיקות מעבדה. פרחי באך מטפלים בגוף האתרי.

כך מסכם האגמן את חשיבותה האדירה של הרפואה האנרגטית:  טיפול אנרגטי בשילוב פרחי באך - אינו משכך ישירות את הזיהומים שקיימים בגוף האנרגטי (אילו שעדין לא תוקפים את הגוף הפיזי)- הוא  יוצר  תודעה נקייה המשפיעה על הגוף הפיזי והקוד הגנטי-היא גורמת בכך לחיסול המזיקים מהגופים העדינים ולא מאפשרת להם לפגוע או להגיע לגוף הפיזי.

 טיפול אנרגטי משפיע על מרכזי האנרגיה שלנו ומחליש את הרעלים - מחזק ומגביר את מערכת החיסון- וכך מאפשרים לגוף בתיאום עם איזון ריגשי- לפלוט אותן מתוכו.

כינרת מעיין- מטפלת אנרגטית ומנחת קבוצות בכפר סבא. אתר -הבית- http://www.kinneret-maayan.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה