איך עובדת תשתית האינטרנט?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך עובדת תשתית האינטרנט? 

מאת   11/08/2011 |  נצפה 3040 פעמים

האינטרנט היא רשת מחשבים גלובלית המקשרת רשתות מחשבים בכל העולם ומעניקה לנו גישה בלתי מוגבלת לאינפורמציה ולתקשורת בין אישית במגוון רחב של מדיות בכל קצוות תבל. ראשית האינטרנט, בתשתית שנבנתה לצבא האמריקאי עוד בשנות השישים. רשת האינטרנט הפכה לגורם משמעותי בתקשורת העולמית בשנות התשעים של המאה הקודמת, ומאז הפכה לאמצעי הכרחי ומרכזי בזירה העסקית ובחיי הפנאי של רוב אזרחי העולם המתקדם.

איך זה עובד?

כל המידע ברשת מאוחסן על גבי שרתים. לכל אתר אינטרנט יש כתובת IP ( Internet Protocol), המיוצגת על ידי סדרת מספרים המופרדת באמצעות נקודות. כדי לחסוך לנו את הצורך לזכור בעל פה סדרות מספרים ארוכות, הומצא ה- D.N.S (Domain Name System ) שמתרגם את סדרות המספרים לשמות דומיינים. בשיטה הזו אנחנו מקישים שם של אתר באנגלית (והיום גם בשילוב עם עברית) והרשת מחברת אותנו לכתובת המספרית המקושרת לאותו אתר. שימוש בשיטת ה-DNS  מאפשר גם איכלוס של מספר רב של אתרים על גבי שרת אחד וכתובת אחת.

כדי לחבר את המחשב הביתי שלנו עם העולם באינטרנט, אנחנו מסתייעים בשירותים של ספקי אינטרנט, חברות המתווכות בין המחשב הביתי לרשת האינטרנט העולמית. במקביל אנחנו זקוקים לתשתית אינטרנט שתאפשר טכנולוגית את החיבור אל ספק האינטרנט שלנו. בשנים הראשונות התשתית התבססה על מודם אנלוגי שהשתמש בקו הטלפון וקצב תעבורת המידע שלו היה מוגבל. הטכנולוגיות שהחליפו את המודם האנלוגי הן טכנולוגיה מבוססת DSL (Digital subscriber line) המבוססת גם היא על תשתית הטלפון, אבל תוך שימוש בתדרים אחרים שמאפשרים גלישה במהירות גבוהה ורשת הנשענת על תשתית חברת הכבלים.

תשתיות אינטרנט מתקדמות בארץ

בזק השיקה בארץ בשנים האחרונות תשתית אינטרנט, המבוססת על רשת ה-NGN  המבוססת על העברת מידע בסיבים אופטיים. ב- NGN יש אפשרות לגלישה במהירות של עד 100 מגה, מה שמקרב אותנו לסטנדרטים של מהירויות הגלישה במדינות המובילות בעולם בתחום.

 

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה