פעילות לפתיחת שנת הלימודים - ימי הערכות למורים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פעילות לפתיחת שנת הלימודים - ימי הערכות למורים  

מאת   02/08/2011 |  נצפה 7736 פעמים

פעילות לפתיחת שנת לימודים

פתיחת שנת הלימודים לשנת תשע"ב תחל בעוד פחות מחודש ימים. לצד הפגנת האוהלים נדמה כי דווקא השנה שנת הלימודים תפתח כסדרה. ארגון המורים חתם זה מכבר על הסכם עם שר האוצר לרפורמה בשם "עוז ותמורה". מנגד כבר לפני מספר שנים חתמה הסתדרות המורים על הרפורמה "אופק חדש".

 

ימי הערכות למורים

ארגון ימי הערכות למורים נועד בעיקרו לעבור על השינויים הפדגוגים שמשרד החינוך הכניס מצד אחד ומצד שני לגבש בין מורים וותיקים לחדשים ולערוך פעילות שתחזק את רמת התקשורת בין המורים.  לנוכח השינויים הצפויים בארגון המורים ניתן להעריך כי השנה ימי הערכות יהיו יותר "עמוסים" משנים קודמות. בהסתדרות המורים החליטו ששני הימים האחרונים של חודש אוגוסט יוקשו לטובת ימי הערכות.

 

פעילות גיבוש למורים

לימי הערכות ישנה חשיבות בהכנסת אנרגיה חדשה לשנת הלימודים מצד המורים והמורות.. כיוון שישנם מורים/ות שיצאו לשנת השתלמות, ויש כאילו שלקחו חופש למשך חצי שנה הדבר דורש הכנסה של מורים/ות מחליפים/ות. אחת מהדרכים ליצור גיבוש בין צוות המורים החדש לבין צוות המורים הוותיק הוא דרך פעילות גיבש. הפעילות יכולה לכלול משחקי הכרות, הפעלות דרך שפת גוף, משימות צוותיות ותחרויות. ניתן אפילו להזמין גרפולוג שיעניק ערך מוסף בדמות פענוח חתימות, וכתיבת ברכות ואיחולים להתחלה חדשה.

 

פעילות לשחרור והפגת לחצים ומתחים

השינוי הגדול ביותר הוא בארגון המורים. שינויים בחיים יכולים מאוד להלחיץ וקשה לאדם לעיתים לקבל אותם. לכן אם הולכים להיות אצלכם שינויים גדולים כדאי לכלול פעילות להפגת המתח. ניתן לבחור בסדנה המתמקדת בחיוביות של השינוי. סדנה אחרת רבת עוצמה היא סדנת יוגה צחוק שבה המורים/ות יופעלו דרך משחקים ומעגלי צחוק. המטרה היא להשתחרר ולצחוק ולהפיג את החששות דרך צחוק ישיר על הלא נודע. 

 

רעיונות פופולאריים לפעילות גיבוש

1.סדנת שפת גוף – משחקי גיבוש מדליקים, שפת גוף נשים מול גברים, רושם ראשוני.

2.סדנת אימפרוביזציה – להוציא את השחקנית מכל מורה ואת השחקן מכל מורה.

3.סדנת גרפולוגיה – איחולים וברכות ואבחון האותיות, ציורים ויצרים, פירוש חתימות .

4.סדנת יוגה צחוק- מעגל אדיר של צחוק מתגלגל שיגרום למורים/ות ליפול מהכיסא.

5.סדנת משחקים – משחקי שכונה, משחקי חשיבה, משחקי צוות, משחקים בזוגות.

6.סדנת פיתוח צוות – הפעלות להמשגת חשיבות עבודת צוות משותפת וקיום דיון.

7.סדנה משולבת – כשמשחקי גיבוש, גרפולוגיה ופעילות צחוק וכיף נפגשים.

 

אם "נפלה" בחלקכם הזכות להפיק את ימי הערכות למורים וודאו כי אתן בוחרות את הפעילות הטובה ביותר. לקבלת מגוון רעיונות עבור פעילות לפתיחת שנת הלימודים אתן מוזמנות להתקשר ישירות ל-050-5711160 או 03-5590868

יובל בן בסט - מנחה קבוצות וגרפולוג. עורך סדנאות בתחום גרפולוגיה, אינטליגנציה רגשית, אסרטיביות, גרפולוגיה, צחוק והומור, לחץ ושחיקה, ניהול זמן, עבודת צוות, שפת גוף בין גברים לנשים. כתובת האתר  http://www.graphologia.net טלפון 050-5711160

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה