בחנו את עצמכם - האם אתם אדם יוצר?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בחנו את עצמכם - האם אתם אדם יוצר? 

מאת   31/07/2011 |  נצפה 3985 פעמים

בחנו את עצמכם - האם אתם אדם יוצר? 

 

 

חריגות

 

אדם יוצר הוא אדם חריג. בשונה מאדם רגיל שהוא קונבנציונלי והולך בתלם שהחברה מתווה לו - אדם יוצר אינו הולך בתלם, וכבר מגיל צעיר הוא מורד, יוצר דרכים משלו ובונה את עולמו בדרכו האישית.

 

אדם רגיל מזדעזע מהמילה "חריגות" ועושה כל שביכולתו כדי לא להיות חריג או לפחות כדי להסתיר את החריגות שלו. אדם יוצר גאה בחריגות שלו, במוזרות שלו, בשונות שלו ומעלה אותה על נס כי היא חלק בלתי נפרד מהייחודיות, המקוריות והיצירתיות שלו, והיא מעניקה לו יתרונות רבים בחיים. 

 

 

 

ספונטניות

 

אדם רגיל הוא אדם מתוכנן ומחושב שאינו מרשה לעצמו לפעול לפי מה שהוא מרגיש אלא לפי מה שנכון, מקובל או צודק. לעומת זאת, אדם יוצר הוא אדם שמרשה לעצמו להיות ספונטני והוא מופעל על ידי הרגשות שלו.

 

ספונטניות היא היכולת להפתיע את עצמך - ולא רק את האחרים. היכולת להיות בלתי צפוי - לעצמך ולאחרים. הכושר לנוע בצורה חופשית לאזורים ולממדים בחייים שמעולם לא היית בהם.   

 

 

 

מוקד שליטה פנימי

 

אדם יוצר הוא אדם בעל מוקד שליטה פנימי. הוא אינו מחשיב מה אחרים חושבים עליו או כיצד הם רואים אותו. הוא קשוב למוקד הפנימי שלו, לקולו הפנימי, למה שהוא מרגיש ולמה שהוא סבור שנכון לו.

 

בעוד אדם רגיל קשוב מאוד למה אחרים אומרים עליו כי יש לו מוקד שליטה חיצוני - אדם יוצר הוא אדם שמתעלם ממה שאומרים לו, בז להנחיות שבאות מבחוץ ומגלה נאמנות לעצמו, למה שנראה לו באופן אישי כנכון.

 

 

 

חופש אישי

 

אדם יוצר הוא קודם כל אדם חופשי. חופשי ממסגרות, חופשי מציפיות, חופשי מאחרים. הוא מחוייב לעצמו, לדרכו, לאמונות ולערכים שלו. הוא נאמן לעצמו כי זו הדרך היחידה האפשרית ליצור משהו חדש, משהו אחר, משהו ייחודי.

 

חופש אישי מאפשר לאדם יוצר להיות שונה, בולט, חריג, אחר ומעניין. החופש האישי ממנו נהנה אדם יוצר מעניק לו הזדמנות להיות אוטנטי, חף מפוליטיקה והעמדת פנים, משוחרר מהצורך להיות מאולץ, נטול פוזות וישיר.

 

 

וטיפ לסיום: אדם יוצר יכול לשגשג ולצמוח בסביבה אוהדת שמקבלת את החריגות שלו. בסביבה כפייתית, שבלונית ו"נורמטיבית" אדם יוצר קומל ונובל. הוא מרגיש נטול חמצן, חנוק, כפוף ולא הוא עצמו אלא משהו שמנסים לגרום לו להיות. 

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה