בחנו את עצמכם - לאיזה סוג של טיפוס אתם שייכים: היצירתי, התפעולי או הכלכלי?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בחנו את עצמכם - לאיזה סוג של טיפוס אתם שייכים: היצירתי, התפעולי או הכלכלי? 

מאת   27/07/2011 |  נצפה 3421 פעמים

בחנו את עצמכם - לאיזה סוג של טיפוס אתם שייכים: היצירתי, התפעולי או הכלכלי? 

 

 

היצירתי

 

הטיפוס היצירתי הוא אדם שרואה יופי מול העיניים. זהו אדם שאוהב אקשן, ספונטניות, חפיף, דברים בגדול, שונא את האותיות הקטנות, זורם, קליל, מחפש את החידוש והשינוי, אוהב דברים מיוחדים ומעריך אסטטיקה ויופי.

 

היצירתי הוא אדם נאיבי, ילדותי, נוטה להתפרצויות, לעיתים לזעם ולכעס, הוא נוטה לקחת אחריות מוגבלת בחיים, אינו רואה את כל התמונה, משאיר לאחרים את הפרטים הקטנים ומעדיף להישאר ילד נצחי. 

 

 

 

התפעולי

 

הטיפוס התפעולי הוא אדם שרואה תוכניות ומטרות מול העיניים. זהו אדם תכליתי וענייני שמה שמעניין אותו זה תוצאות ושורה תחתונה. הרגש אצלו לא קיים - רק המטרה. התפעולי הוא אדם שיודע לארגן, לדחוף, לנהל, לפקד ולגרום לדברים לקרות.

 

הוא מנהל מצוין, מסתדר עם אנשים, תופר מהלכים, הוא אוהב סדר והגדרות, הוא מכור לארגון של דברים. האדם התפעולי מתבונן על החיים כעל שורה על קוביות שצריך לסדר אותם נכון כך שיביאו למימוש המטרה.   

 

 

 

הכלכלי

 

הטיפוס הכלכלי הוא אדם שרואה מספרים מול העיניים. הכל נמדד לפי מספרים, לפי תועלת, לפי כדאיות ולפי האותיות הקטנות. הטיפוס הכלכלי מחפש תמיד את ההזדמנות, את החיסכון, את המבצעים ואת הקומבינה לחסוך.

 

טיפוס כלכלי עסוק בחישובים כל היום, אותו לא מעניין יופי או תפעול, אלא רווח, ניצחון כלכלי ואפשרות לחסוך. הסיפוק שלו נובע מרכישה מוזלת, מיעילות כלכלית, מהאפשרות לקבל יותר בשביל פחות.

 

 

 

מי אתם?

 

בכל אדם קיים משהו מכל אחד משלושת הטיפוסים הללו. אולם בכל אדם קיים גם טיפוס אחד שהוא בולט, מרכזי, דומיננטי או משמעותי כרגע בחיים שלכם.

 

שאלו את עצמכם - מה הכי חשוב לכם כרגע בחיים? יופי ואסטטיקה? תוצאות ושורה תחתונה? הוזלה וכדאיות? מהו הדבר שבשבילו הייתם מוכנים לוותר על הכל?

 

 

וטיפ לסיום: 3 הטיפוסים הם אבות טיפוס שמהם ניתן לאבחן את כל סוגי האנשים.

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה