מהי תקיעות, מהי פריצה וכיצד ניתן לעבור מתקיעות לפריצה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי תקיעות, מהי פריצה וכיצד ניתן לעבור מתקיעות לפריצה? 

מאת   22/07/2011 |  נצפה 3397 פעמים

מהי תקיעות, מהי פריצה וכיצד ניתן לעבור מתקיעות לפריצה?

 

 

תקיעות

 

תקיעות היא אנרגיה של מינוס. אנרגיה של מינוס הוא לדוגמה כשאדם מעדיף לקבל מאחרים ולא לתת להם, כשאדם בוחר בנוחיות, כשאדם תלוי באחרים, כשאדם מחכה שמישהו אחר יגלה אותו או יציע לו הצעות, כשאדם עסוק מדי ברגשותיו, כשאדם מוותר לעצמו ונוטה להרמת ידיים, כשאדם רגיש מדי ונפגע מכל דבר, כשאדם הוא פאסיבי ומצפה שאחרים יעשו ויפעלו במקומו.

 

תקיעות נובעת מתוך גישה לחיים. היא אינה גזירת גורל אלא היא הרגל מושרש שמונע מאנשים מלהיות קלילים, ליזום, לעשות, להתניע תהליכים, לדחוף, לשמור על אנרגיה חיובית ולא לוותר. 

 

 

 

פריצה

 

פריצה נובעת מאנרגיה של פלוס. פריצה מחייבת אנשים לשים גבול לרגשות שלהם ולפגיעויות שלהם ולשים דגש דווקא על תהליכים של מאמץ, עשייה, פעלתנות, יזמות, אמונה, אופטימיות, יצירתיות ומאבק.

 

פריצה דומה מאוד מבחינה סימבולית לזרע של גבר. הזרע הוא מהיר, זריז, פעלתן, חדור מטרה, נחוש, אינו מוכן לוותר ועושה הכל כדי להגיע למטרתו הסופית להפרות את הביצית. 

 

 

 

המעבר מתקיעות לפריצה

 

כדי לעבור מתקיעות לפריצה יש לבצע שינוי פנימי בכל תחומי החיים, ולא רק בתחום אחד. למעשה יש לבצע סוג של שינוי גישה בסיסי ומעבר מהשקפת עולם אחת להשקפת עולם אחרת: מויתור למאבק, מפאסיביות לאקטיביות, מפסימיות להתלהבות, מנוחיות למאבק, מסגירות ליצירתיות, מהמתנה לחיוניות, מהכלה להגשמה, מהישרדות לספונטניות, מתיאוריה למעשיות, מצדק לעשייה, מהישענות לעצמאות מוחלטת.

 

אנשים תקועים הם אנשים שרואים רק אפשרות אחת במקום מספר אפשרויות, אלה אנשים שבטוחים שהחיים לא הוגנים ומחפשים באובסיסיביות אחר צדק, אנשים שמתעקשים ללכת בדרך מסויימת גם כשדרכים אחרות פתוחות בפניהם, אנשים שתמיד מסתכלים אל העבר במקום להווה ולעתיד.

 

 

 

פריצת דרך

 

פריצה מחייבת הסתכלות רעננה וחדשה על החיים. חיפוש של דרכים אחרות ויצירתיות יותר. אמונה נחושה להצליח בכל מחיר. המוכנות לוותר על הנוחיות ולחוות סיכון ופחד בדרגה מסויימת כדי להתקדם קדימה.

 

פריצת דרך מחייבת שינוי דרמטי ולא שינוי סמנטי. לא מספיק לעשות שינוי זעיר או קטן אלא יש לבצע סוג של שינוי פנימי שהוא למעשה לידה מחדש לכל דבר ועניין: זוהי ההחלטה המודעת לשים בצד את האמונות הישנות והמוכרות ולהיוולד מחדש כאדם אקטיבי, זכרי, עוצמתי, עצמאי, נועז וזריז.

 

 

וטיפ לסיום: פריצת דרך בחיים נולדת תמיד מהלך רוח קרבי, ממוקד וחסר פשרות שמתגבש בתוך הנפש של האדם.

 


יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה