רפואת שיניים לילדים - מה מחפשים ולמה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רפואת שיניים לילדים - מה מחפשים ולמה? 

מאת   21/07/2011 |  נצפה 1701 פעמים

רופאים רבים אומרים שהדבר המיוחד בתחום של רפואת שיניים לילדים הוא האתגר שמציאת הדרך להתחבר לכל ילד.

רופאי השיניים העוסקים בתחום של רפואת שיניים לילדים נותנים שירות למגוון רחב של מטופלים, ביניהם ילדים קטנים וילדים גדולים יותר, ביניהם ילדים עקשניים וילדים קלים, ביניהם ילדים חרדים וחוששים וילדים סקרנים והרבגוניות הזו מצריכה התגמשות של רופא השיניים כלפי כל ילד ספציפי.

התחום של רפואת שיניים לילדים מביא איתו את האתגר של זיהוי נקודות החיבור של כל ילד ודיבור בשפה שלו, ברגע שרופא שיניים מצליח לתקשר עם הילד בגובה העיניים שלו ובשפה. שלו הרי שמשם הדרך קלה הרבה יותר.

כימיה, אמון וחיבור אישי בין הילד לבין רופא השיניים הם בגדר הכרח כדי שהילד יבטח ברופא שיניים ויאפשר לו להתקרב אליו ולטפל בו.

 

רפואת שיניים לילדים – איך לבחור מרפאה?

בתחום של רפואת שיניים לילדים אין בחירת המרפאה מספקת אלא גם בחירת הרופא הספציפי, אם בטיפולי שיניים לבוגרים אנו בוחנים מחיר ורופא הרי שבתחום של רפואת שיניים לילדים גם הסביבה הטיפולית וגם הרופא עצמו חשובים במידה דומה.

קיבצנו עבורכם מספר טיפים שיקלו על הליך בחירת רופא השיניים המטפל ועל בחירת מרפאת השיניים עצמה.

ראשית, מראה המרפאה: ילד יכנס ברצון ובתחושה נינוחה ונעימה למרפאה מזמינה, כאשר המרפאה מותאמת לילדים, מעוצבת בצבעים מזמינים ומאובזרת במשחקים ובאביזרים שמדברים אל הילד הרי שהליך ההגעה וההמתנה יהפוך להרבה פחות מאיים וילווה בהרבה פחות חרדה ובנוסף יאפשר לרופא השיניים לבצע טיפולי שיניים בצורה פשוטה יותר.

שנית, רופא השיניים: חשוב מאוד שבתהליך בחירת המרפאה  יהיה הילד שותף מלא, בידקו אילו רופאים מציעים רפואת שיניים לילדים וקחו את הילד להיכרות אישית עם הרופא, עוד לפני הבדיקה הראשונית חשוב לאפשר לילד להכיר, לכל הפחות, בשם ובמראה את מי שעתיד להגיע למקום הפרטי של הילד, לפה שלו. זה בדיוק הזמן לבחון את הכימיה של הילד עם רופא השיניים וכן הורים, מותר להיות ביקורתיים.

של רופא שיניים העוסק בתחום של רפואת שיניים לילדים יודע שתפקיד החיבור מוטל עליו, אל תחושו אי נוחות אם הילד לא מתחבר או לא מגיב בדיוק כפי שציפיתם ובידקו מה תוכלו לעשות כדי שיהיה לו נעים יותר, כמו כן, ביחנו את נכונותו של הרופא להתקרב אל הילד ואת הפעולות שהוא עושה לשם כך.

שלישית, המחיר: רפואת שיניים לילדים לא אמורה לעלות יותר ולכן אל תדלגו על שלב השוואת המחירים כיוון ששלב זה עשוי לחסוך לכם סכומי כסף לא מבוטלים.

נכון הדבר שבתחום של רפואת שיניים לילדים משתמשים לעתים החומרים מיוחדים ידידותיים לילדים, כמו גז צחוק אך שימו לב שמהות, רפואת שיניים לילדים ורפואת שיניים רגילה למבוגרים נותנות את אותם הטיפולים ובאותן השיטות.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה