בחנו את עצמכם - האם אתם אוהבים את עצמכם או את האחרים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בחנו את עצמכם - האם אתם אוהבים את עצמכם או את האחרים? 

מאת   16/07/2011 |  נצפה 2344 פעמים

בחנו את עצמכם - האם אתם אוהבים את עצמכם או את האחרים? / מאת יואב ברנזון

 

 

לאהוב את האחרים

 

לאהוב מישהו אחר ולקבל אותו באמת פירושו ללכת בדרך שלו. להיות שם בשבילו. לוותר על עצמך אם צריך כדי שהוא יהנה. לפרגן לו ולרצות שיהיה לו טוב.

 

אהבת האחר מחייבת אותנו להקטין ולמזער את האגו שלנו, את הצדק שלנו, את העקרונות שלנו. באהבת האחר, האחר הוא העיקר ולא אנחנו, הדעות שלנו או העקרונות שלנו. 

 

 

 

המשמעות של אהבת האחר

 

לאהוב מישהו אחר פירושו להקטין את עצמנו במידת מה כדי לאפשר לו מקום בחיינו, בעולמנו, במציאות שבה אנו חיים. לאהוב מישהו אחר פירושו להתחשב באחר על חשבון עצמנו.

 

המשמעות הפשוטה של אהבת האחר היא הצטמצמות, הצטמקות, הקטנה עצמית למען ולטובת מישהו אחר שחשוב לנו. לא מדובר במחיקה עצמית אבל בהקטנה עצמית ובצמצום של האני לטובת אני אחר, נוסף, לצידנו.

 

 

 

לאהוב את עצמכם

 

לאהוב את עצמנו פירושו להתעלם מאחרים ולהקשיב רק לעצמנו, למה נכון לנו, למה שמתאים לנו ולמה שאמיתי ושמרגיש נכון עבורנו. אהבה עצמית מחייבת סוג של התעלמות מאחרים וסוג של האדרה והעצמה של האני.

 

מי שרוצה לאהוב את עצמו חייב לתת לעצמו פידבק חיובי, להפסיק את הביקורת העצמית וההלקאה, את רגשות האשם ותחושת ה"לא בסדר" - ולהתחיל להגדיל ולהעצים את האגו, את העצמי, את האני הפרטי שלו.

   

 

 

המשמעות של אהבה עצמית

 

באהבה עצמית אנחנו מפסיקים להקשיב לאחרים, אנחנו מפסיקים לצמצם ולקטין את עצמנו למען אחרים ולטובתם, ובמקום זאת אנחנו מפנים את עיקר האנרגיה שלנו לטובת עצמנו.

 

אהבה עצמית מחייבת הגדלה של האגו, של הביטחון העצמי, של הדימוי העצמי ושל האני. במקביל, היא מכריחה אותנו פחות לייחס לאחרים משקל ומקום, פחות לרצות אותם והרבה יותר לרצות את עצמנו, היא מחייבת אותנו להגדיל את עצמנו במקום להקטין, להתעקש על מקומנו ולא לוותר על המרחב שאנו תופסים, על הדעות שלנו, על העקרונות שלנו, על הרצונות והצרכים שלנו. באהבה עצמית, הצרכים והרצונות הפרטיים שלנו הם שתופסים את המקום המרכזי בסדר העדיפויות שלנו.

 

 

וטיפ לסיום: אנשים שיודעים לאהוב אחרים ולא את עצמם הם אנשים שהרבה אנשים נוטים לאהוב אותם - חוץ מעצמם. לעומת זאת, אנשים שיודעים לאהוב את עצמם הם אנשים שאנשים אחרים נוטים להתחרות בהם, לקנא בהם ואפילו לשנוא אותם - אבל להם זה לא משנה כי הם אוהבים את עצמם.

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה