ביטוח ערך הקרקע בתוך ביטוח דירה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביטוח ערך הקרקע בתוך ביטוח דירה 

מאת   19/06/2011 |  נצפה 2964 פעמים

ביטוח ערך הקרקע בתוך ביטוח דירה

בית פרטי לא רק נחשב יותר יוקרתי אלא גם יותר נוח מבחינה ביטוחית. כשאנו מתגוררים בבית פרטי, הקרקע עליה יושב הבית היא שלנו, תכולת הבית שלנו ומבנה הבית שלנו. ביטוח דירה, במובן זה, משתלם מאין כמוהו, זאת מפני שהוא מכסה את הכול כולל הכול.

יחד עם זאת, בבית משותף, אנו חולקים מרחב משותף עם עוד דיירים. במידה ולא כל דירות הבניין מבוטחות, אנו חשופים לפגיעה כלכלית מהותית גם אם אנחנו דאגנו לבטח את הדירה ותכולתה.

חשוב להבין כי בבניין משותף ישנם מרחבים רבים שאינם מבוטחים כי למעשה, אינם שייכים לאף אדם או לשטחה של אף דירה. אלה הם המרחבים המשותפים כגון הלובי, תשתיות הבניין, הקרקע וחדרי המדרגות בכל קומה.

נחוץ – ביטוח ערך קרקע

המרחבים המשותפים יכולים להיהרס בדליקה, רעידת אדמה ובדליפות גז. אמת, מדובר במקצים קיצוניים, אולם החיים לימדו אותנו שגם אלה קורים, וללא התראה מוקדמת. במקרה כזה, אם יש בידיכם ביטוח דירה ותכולה תקבלו פיצוי רק על שווי הדירה ולא על שווי הקרקע.

כתוצאה מכך, אם לא כל דירות הבניין מבוטחות, לא תוכלו לשוב ולבנות את הבניין ולהציל את ההשקעה העצומה. הפיצוי שתקבלו לא יספיק לקניית דירה חדשה שכן, ערך הקרקע משוכלל במחיר מבעוד מועד.

על כן, מה שניתן לעשות הוא להוסיף לביטוח דירה ותכולה גם את סעיף ערך הקרקע ולבטח את השקעתכם מכל הכיוונים. אל תסמכו על אף אחד, דאגו לעצמכם ולכספכם מבעוד מועד.

מה ביטוח ערך קרקע כולל למעשה?

ביטוח ערך קרקע מכסה את המבוטח על פי השווי היחסי של הקרקע עליה בנוי הבניין עם הדירה שלכם. הכיסוי הביטוחי הוא ההפרש המתקבל מהפחתת סכום הביטוח של מבנה הדירה משווי השוק שלה, זאת מכיוון ששווי השוק כולל גם את החלק היחסי של הקרקע.

למעשה, הכיסוי נותן אפשרות למבוטח לרכוש דירה חדשה בשווי השוק של הדירה הקודמת. כך זוכה המבוטח לשקט נפשי בידיעה כי אינו ייזרק לרחוב וכי יהיה בידיו סכום מספיק על מנת לא לרדת באיכות החיים.

בכל מקרה, כספי הפיצויים מחברת הביטוח מגיעים רק לאחר כמה חודשים כאשר ברור מעל לכל ספק כי לא מתכוונים לבנות בניין חדש בקרוב וכי הכסף שהושקע ירד לטמיון. על מנת לעבור את חודשי ההמתנה בנוחות, מומלץ לעשות ביטוח שכר דירה במסגרת ביטוח דירה.

בכל מקרה, בעת קבלת הפיצויים, מעביר בעל הדירה והמבוטח את זכויותיו על הקרקע לחברת הביטוח, זאת על מנת למנוע כפילות.

לבחור את חברת הביטוח הנכונה

לא כל חברת ביטוח בישראל נותנת אפשרות לביטוח ערך הקרקע, זאת משום הסיכון הגדול הכרוך בכך. ישנן חברות המערימות קשיים ותנאים לביטוח זה ויש לעשות השוואת מחירים והשוואת פוליסה לפני שחותמים. כך או כך, רצוי להתייעץ עם סוכן הביטוח שלכם בדבר ביטוח ערך קרקע.

הכשרה חברה לביטוח מספקת קשת רחבה ומגוונת של פתרונות ביטוח בתחום האלמנטרי (ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח עסק ועוד), חיים, חסכון (best invest) ובריאות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה