מה גברים רוצים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה גברים רוצים 

מאת   12/06/2011 |  נצפה 3978 פעמים

אישה שהיא מצד אחד אימא ומצד שני מאהבת / מאת יואב ברנזון

 

 

הצד האימהי

 

גברים מחפשים באישה קודם כל צד אימהי - מישהי שתזכיר להם את הדאגה האימהית שהם קיבלו בילדותם, את האכפתיות הטהורה, את הנתינה האינסופית ואת הרצון האמיתי והכנה שיהיה להם טוב.

 

הצד האימהי באישה הוא הצד שמעניק לגברים תחושה של ביטחון ויציבות, חום ושייכות. אישה שמעניקה לגבר שלה תחושה אימהית ודואגת - מספקת לו חלק נכבד מצרכיו הקיומיים ומתחושת הביטחון שהוא זקוק לה כילד. 

 

 

 

הצד המיני

 

גברים מחפשים באישה גם את הצד המיני, החושני, האירוטי, "הנשי". זהו צד שהוא הפוך לצד האימהי, רחוק ממנו ושונה ממנו מאוד. כאן הגברים מחפשים את הריגוש, את הסכנה, את הפיתוי ואת הטרף.

 

הצד המיני באישה מעניק לגברים תחושת של הישגיות, של כיבוש, של גאווה ושל זהות גברית. הוא מזכיר לגברים מי הם ומה הם. הוא מפיח בהם אופטימיות, אומץ, כוח ועוצמה ומחדש את מעיין הנעורים שלהם. בלעדיו הגברים נותרים מדוכאים, "מיובשים" ונפולים ברוחם.

 

 

 

המאהבת שאינה אימהית

 

ישנן נשים שמתפקדות היטב בתור מאהבות אבל אינן יודעות ואינן מסוגלות למלא את התפקיד האימהי. כתוצאה מכך, הם נדחקות יותר לתפקידים של "המאהבת הנסתרת" או האישה השנייה ואינן מקבלות את התפקיד המרכזי בחייהם של הגברים.

 

לאורך זמן, גברים נוטים להימלט ולברוח מנשים שהן מאהבות ולא אימהיות. בתחילה הם נמשכים אליהן, אולם במבחן הזמן הם חוששים להתחייב כלפיהן כי הם אינם סומכים עליהן באמת עד הסוף והם תמיד חושדים בהן שהכוונות שלהן אינן טהורות ושכל מטרתן היא ניצול.

   

 

 

האימהית שאינה מאהבת

 

ישנן נשים שמתפקדות היטב בתור "אימהות" אבל מתקשות למלא את תפקיד המאהבות. כתוצאה מכך, הן אמנם זוכות ליחס מועדף כ"אישה הראשונה" איתה מתחתנים ומביאים ילדים, אבל הן נדחקות לשוליים בתור הנשים הנחשקות.

 

לגברים יש נטייה להתחתן ולהתמסד עם הנשים האימהיות, משום שהן בטוחות יותר, צפויות יותר ואמינות יותר. הן אמנם מזניחות את תפקידן כמאהבות אבל הן יודעות לשמור על המסגרת הזוגית, על הבית והמשפחה ובטווח הארוך היכולת הזו היא יכולת מנצחת.

 

 

וטיפ לסיום: שילוב של דאגה עם פיתוי הוא שילוב משכר עבור מרבית הגברים.

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה.   הוא מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.   יואב ברנזון פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני.   הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל.   הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם.   יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.   כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-2,112 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.   למידע מורחב על יואב ברנזון ועל עבודתו הענפה לחצו כאן.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה