ביטוח רכב - החלות והגבלות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביטוח רכב - החלות והגבלות 

מאת   12/06/2011 |  נצפה 1856 פעמים

 

מגיע לכם מזל טוב  - רכשתם מכונית חדשה למשפחה, ההתרגשות בשמיים, וכל רצונכם הוא להתחיל בנהיגה וליהנות מחווית הכביש עם המכונית החדשה, אך בטרם שכף רגלכם תלחץ על דוושת הגז ותוכלו להתחיל בנסיעה, נשאר לכם דבר אחד אחרון למען ביטחונכם האישי והכלכלי וכמובן בהתאם לחוקי מדינת ישראל והוא לרכוש ביטוח רכב

ביטוח רכב חובה

שוק הביטוח בישראל כולל מספר ביטוחים המחולקים בין ביטוחי חובה לביטוחים וולונטאריים. מדינת ישראל קבעה בחוק כי כל בעל רכב מנועי בין אם מדובר באופנוע או במכונית מחויב לרכוש ביטוח רכב חובה המגן עליו מפני נזקי גוף. במקרה שתאונה נגרמה באשמתכם והיו מעורבים בה עוד אנשים- הולכי רגל או נוסעים במכונית, האחריות הכלכלית בנוגע להוצאות הרפואיות שהם יזדקקו כגון אשפוז בבתי חולים, חופשת מחלה ואובדן כושר עבודה ייפלו על כתפיכם באופן בלעדי ואתם תהיו מחויבים בגין ההוצאות, הדבר נכון גם אם נפגעתם בעצמכם ולא יהיה לכם למי לפנות בדרישה, לכן חובה לרכוש ביטוח רכב חובה שבמקרה תאונה יכסה מצבים אלו וישתתף עימכם בהוצאות הרפואיות וכך לא תיפלו לבור כלכלי שיהיה לכם קשה מאוד לצאת ממנו. זכרו נהיגה ללא ביטוח רכב חובה היא עבירה על החוק, ואם תתפסו אתם צפויים לקנס כספי גבוה ואף עונש מאסר, אך כל זה אפסי לעומת הנזק הכלכלי שאתם חושפים עצמכם אליו. כמו כן ביטוח רכב תקף לשנה ולכן וודאו כי ביטוח רכב חובה בתוקף ודאגו לחדשו בזמן, אל תעלו לרכב עם ביטוח רכב חובה שאינו בתוקף.

ביטוח רכב מקיף

אם ברצונכם לרכוש ביטוח רכב שיגן על נזקי רכוש שיגרמו לרכב או לרכב אחר המעורב בתאונה עליכם לרכוש ביטוח רכב מקיף, הביטוח הרחב ביותר הקיים בשוק הביטוח. ביטוח רכב מקיף יחול על כל המצבים הקבועים בפוליסת הביטוח בהתאם למה שתקבעו בעצמכם. בין השאר אתם יכולים להרחיב את ביטוח רכב מקיף על גניבות, תאונות דרכים, אסון טבע, שריפה, השחתה ועוד, כאשר גובה פרמיית הביטוח משתנה בהתאם לכמות ההרחבות, אך לראש שקט כדאי לכם לבטח עצמכם בביטוח הרחב ביותר, אולי טיפה יקר יותר אך כדאי. בנוסף ביטוח רכב מקיף יכול להחיל מקרים שהרכב מושבת במוסך אז אתם זכאים לרכב חלופי לתקופת התיקון, או במקרה ונתקעתם עם הרכב יבוא גרר ויעביר אתכם למוסך לטיפול, נזקים לשמשות וכמובן סיוע משפטי בעת תאונת דרכים. בכל מקרה זכרו כי לעולם לא להודות באשמה בעת התרחשות תאונת דרכים ולא להסכים לחתום על דבר, במקרה שתחתימו חברת הביטוח יכולה להסיר מכם אחריות ותסתדרו בכוחות עצמכם.

אך ביטוח רכב מקיף לא יחול תמיד, מדובר במקרים של רשלנות או חוסר הקשבה להוראות חברת הביטוח. לדוגמא במקרה של גניבה, חברת הביטוח יכולה לדרוש מכם להתקין ברכב אמצעי בטיחות מפני גניבות כמו איתוראן, קודן וכו', ובמידה ולא פעלתם בהתאם להוראות והרכב נגנב, חברת הביטוח אינה אחראית ואתם לבד. כמו כן במקרה של רשלנות לדוגמא שרציתם סיגריות במכולת ועצרתם לשנייה בלי להוציא את המפתחות מהסוויץ' והרכב נגנב - אתם לבדכם, וכמובן במקרה של תאונת דרכים אם נהגתם תחת השפעת אלכוהול או סמים, אתם לבדכם במערכה.

אריק משה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה