האיחוד האירופי: זיהוי הפנים על הכוונת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

האיחוד האירופי: זיהוי הפנים על הכוונת 

מאת   09/06/2011 |  נצפה 1701 פעמים

הרגולטור הממונה על אבטחת המידע והפרטיות שבאיחוד האירופי החליט לפתוח בחקירה כנגד פייסבוק. זאת, בגין שירות חדש שמציעה פייסבוק המאפשר לזהות פנים של משתמשים באופן אוטומטי בתמונות שהועלו לאתר שלה. השירות הושק עוד בחודש דצמבר באיזור אמריקה הצפונית, אך לטענת האיחוד, פייסבוק החלה להפעיל אותו גם במדינות אחרות, ובכללן במדינות האיחוד האירופי, ללא ידיעת המשתמשים. 


השירות של פייסבוק, אשר פותח על ידי חברת הסטארט אפ הישראלית Face.com, מאפשר לתייג במהירות משתמשים בתמונות באמצעות זיהוי אוטומטי שלהם. משתמשים שמעלים תמונות לאתר מקבלים אוטומטית הצעות לתיוג חבריהם באמצעות זיהוי הפנים שלהם בתמונות שהועלו. בצורה כזו מאפשר השירות לייעל את תהליך התיוג ולהאיץ במשתמשים לתייג יותר ויותר מחבריהם. 


הבעיה בשירות, לטענת גורמים באיחוד האירופי וגורמים רבים אחרים העוסקים בתחום הפרטיות, היא שהמנגנון של זיהוי התמונות פועל כברירת מחדל באופן אוטומטי ללא בקשת רשות מהשתמש. דבר זה עלול לגרום לבעיות רבות ולפגיעה במשתמשים במקרים מגוונים. כך למשל, איש עסקים שצולם ברחוב עם נציג של חברה מסוימת וזוהה על ידי פייסבוק עשוי להפסיד עסקה בחברה אחרת כתוצאה מהמגע הזה, או פוליטיקאי שנפגש עם יריב שלו בבית קפה למהלך חשאי עשוי להתגלות במהירות, מה שיכול לסכל את המהלך. 


בעקבות החשש והמחאות כנגדה בנושא זה, פייסבוק העלתה לאחרונה אפשרות לביטול הזיהוי האוטומטי עבור משתמשים המעוניינים בכך. כדי לעשות זאת יש להיכנס לחשבון שלכם, לבחור ב"הגדרות פרטיות", ללחוץ על הקישור "התאמה אישית של ההגדרות" ובחלון שנפתח לבטל את האפשרות " הציעו תמונות שלי לחברים".

כדי לקבל עוד תובנות חשובות, המלצות מעשיות, טיפים שימושיים, אתרים נבחרים וסרטונים מרתקים, הירשם בחינם!!! - www.pcon.co.il/data/abm/abmc.asp?b=1365&z=33

למידע נוסף על קובי שפיבק Bsc., MBA - העורך הראשי של pCon 
בפייסבוק - www.facebook.com/pcon1 

בלינקדין - www.linkedin.com/in/kobyshpivak

קובי שפיבק Bsc., MBA הוא העורך הראשי של תחקירי pCon ואתר pCon-line. כמי שעוסק במחשבים, על מכלול היבטיהם משנת 1976 וכן כמי שכתב וערך למעלה משמונה מאות תחקירים על כל היבטי המחשוב העיקריים, הוא נמנה על אותם אנשים בודדים בארץ ובעולם, שבאמת ובתמים, מבינים לאן הולך עולם המחשוב ומהן השלכותיו המידיות והעתידיות, על אנשים וארגונים. הוא גם פרסם מספר רב של מאמרים במרבית העיתונים הגדולים והמקצועיים, והופיע פעמים רבות בערוצי הטלוויזיה והרדיו המרכזיים. נכון להיום הוא מייעץ למרבית מנהלי המחשוב בארגונים המובילים בישראל, והוא נחשב בעיני רבים, לגורו של המחשוב העסקי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה