איך לשמור על עור הפנים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך לשמור על עור הפנים? 

מאת   08/06/2011 |  נצפה 2375 פעמים

בעידן הנוכחי בו אנו חיים, מוצף הרעלים והמזהמים, חשוב להקפיד יותר מתמיד על ניקוי יסודי של עור הפנים. הניקוי הראשוני של עור הפנים אינו חודר לתוך העור אלא רק מסיר את הלכלוך מהשכבה החיצונית - דבר הגורם לשמירה על בריאות ותקינות העור.

אני יותר ממליצה לכלל לקוחותיי ובכלל לכל אדם עם חוש אסתטי בסיסי להקפיד לנקות את העור (ניקוי בסיסי) פעמיים ביום - בוקר וערב.

תפקיד הניקוי הראשוני הוא להוריד לכלוך מהפנים, לנקות איפור, לנקות את השומן העל עורי (הטבעי) שמצטבר במהלך היום וכו'.

יש לציין כי כל התכשירים שאציג כאן הם תכשירים זמינים לכולם ועלותם אינה גבוהה.

אומנם יש מגוון תכשירים באמצעותם ניתן לנקות את העור אך אני ממליצה לכל אחד לבחון את כלל האפשרויות שיש ולהשתמש במוצר שהכי מתאים לסוג העור שלו.

להלן רשימה של מס' תכשירים:

1. הדבר העיקרי ביותר הוא תכשיר הסרת איפור מהעניים והשפתיים, בעזרתו ניתן להוריד איפור מאזורים רגישים כמו עניים ושפתיים כי הוא מתאים ברמת ה-PH שלו לאזורים עדינים אלו וכמובן מיועד להסרת והמסת האיפור העמיד ביותר. משתמשים בו בעזרת צמר גפן ומסירים בעדינות את האיפור מהעניים ומהשפתיים.

2. סבון ( או בשפה המקצועית אל-סבון ) - שניתן להשיגו הן אצל הקוסמטיקאית והן בפארמים ובסופרים השונים .הסבון מגיע בשני מצבי צבירה ( מוצק ונוזל ) וכמובן מותאם לסוגי העור השונים (רגיל,שמן וכו' ) .

3. חלב פנים ומי פנים - שני חומרים המשלימים זה את פעולתו של זה ונחשבים יחדיו כתכשיר אחד. ראשית יש להשתמש בחלב פנים ולאחר מכן במי הפנים ובשניהם השימוש הוא עם צמר גפן.

4. ג'ל ניקוי

5. קצף ניקוי

6. מגבונים להסרת איפור

אציין בהזדמנות זאת שקיימת תופעה שבטוח קרתה למרביתכם והיא נקראת בשפה המקצועית "דיגריזינג" זהו בעצם מצב של ניקוי יתר והסרה של השכבה הטבעית של הפנים הנגרמת בעקבות שימוש יתר בחומרים חזקים ולא מתאימים לפנים. התופעות של ה"דיגריזינג" הן עור מגורה, יבש, מתקלף ואף נסדק. במצב כזה מומלץ מאוד להשתמש בתכשירים עדינים המותאמים לפניכם (ולא בתכשירים חריפים מדי) כגון: מריחת קרם לחות וכד'.

לבעלי עור רגיש אני ממליצה שלא לעשות שימוש בתכשירים שיש בהם ריכוז גבוה של אלכוהול, ואילו מאידך לבעלי עור שמן המלצתי הפוכה - לעשות שימוש בתכשירים עם ריכוז אלכוהולי גבוה. יחד עם זאת אני יותר מממליצה להתייעץ עם קוסמטיקאית מקצועית באשר לטיפול הדרוש.

בהצלחה!

מירי דוק - מאפרת וקוסמטיקאית מקצועית
נייד: 050-6360003
אתר: www.miridok.co.il
דוא"ל: makeup@miridok.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה