יולדת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

יולדת 

מאת   05/06/2011 |  נצפה 1911 פעמיםאשה יולדת היתה מאז ומתמיד סמל לעוצמה נשית, והיא מתמודדת עם כאב רב בכדי להביא אל אויר העולם יצור חי וחדש, רך ופלאי. יולדת אשר הגיע זמנה, תחוש זאת באופן וודאי ומוחלט עם הגיעם של צירי הלידה, המבשרים את סיומו הקרב של מסע ההריון, ותחילתה של חוויה מופלאה.

 מספר דרכים עומדות בפני יולדת עם תחילתם של הצירים, והן כוללות מלבד לידה קונבנציונאלית בבית החולים, גם לידה ביתית. יולדת אשרנ מעוניינת לחוות לידה טבעית בבית החולים, ללא משכחי כאבים והתערבויות, תמצא את מבוקשה בחדרי יולדות רבים בבתי החולים, אשר דוגלים במתן חופש וכבוד לרצוותיה ובקשותיה של האשה ההרה. יולדת תוכל לבקש גם לחוות את חווית הלידה בתוך מים נעימים, בג'קוזי או באמבט שבחדרי הלידה הטבעיים במספר מקומות בארץ.
לאחר הלידה עצמה, יוענק ליולדת החופש לבחור האם ברצונה להניק את תינוקה הרך, ולהשאירו עימה במהלך ימי האשפוז, או להשתש בשירותי התינוקיות אשר במחלקות היולדות.

 מספר ימים לאחר הלידה יוזמנו היולדת ותינוקה אל סניף טיפת החלב הסמוך למקום מגוריה, ושם תקנה לה האחות את רזי הטיפול ברך הנולד, ובמיוחד אם מדובר ביולדת אשר זהו ילדה הראשון.
 אשה יולדת ראוי שתזכור כי הטבע חנן אותה ביכולת לבצע את המשימה הטבעית לה, בהצלחה רבה, וללא קשיים בריאותיים, ועל עף שמדובר בחוויה כואבת, הריי שהיא גם מעצימה את הנפש ומרחיבה את הלב, באופן שאין לו שיעור.

לאחר הלידה ובעת משכב הלידה האורך כשישה שבועות, ולעיתים אף זמן ארוך מזה, אמורה יולדת להתמודד עם שינויים חדים בזוגיות, ובתחושות האישיות, אשר נולדות בד בבד, עם לידת הילד הרך. גם יולדת אשר זו אינה לידתה הראשונה, וילדים נוספים מצפים לה בבית, צפויה לעבור שינוי רגשי מטלטל עם היכנסו של ילד נוסף לחייה. סדנאות הכנה להורות, ובעיקר אם את עתידה ללדת בפעם הראשונה, עשויות לעזור לך להתמודד בהצלחה עם השינויים המבורכים, ולהפיק מהם את מלוא ההנאה. 

מאמר זה נכתב על ידי ליה-עורכת פורטל הריון ולידה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה