בריתה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בריתה  

מאת   31/05/2011 |  נצפה 2814 פעמים

ברית מילה מסמלת את הברית שכורת העולל הרך ביום השמיני ללידתו, עם בורא עולם.
טקסי ברית או בריתה נערכים כיום ברוב פאר והדר בגני אירועים או באולמות רחבי ידיים. ניתן לקיים את הטקס גם בבית הכנסת, או בבית עצמו.
יש הנוהגים להפריד בין טקס ברית המילה עצמו, ולבצעו בבית ביום השמיני ללידת הבן, ולדחות את החגיגה עצמה על כל משתתפיה, בעוד מספר שבועות לאחר הלידה. כך ניתנת ליולדת השהות להתחזק ולהתאושש מהלידה, ולקבל את האורחים זמן מה לאחר מכן, כשהיא כבר חשה טוב יותר וכוחותיה מחודשים. עם זאת, רבים מקיימים עדיין את הטקס הדתי בשילוב החגיגה הגדולה, באולם האירועים עצמו, ומעדיפים לכבד את כל הנוכחים במצווה הגדולה של הבאת התינוק החדש לברית עם בוראו.

אירועי ברית הינם מרגשים ומשמחים. באירועים אלו לא נהוג להזמין תקליטן ורבים מסתפקים בשירים נעימים אשר משמיע אולם האירועים עצמו, אולם יש הבוחרים לשכור שירותי מוסיקה והגברה, ולהפיק אירוע מפואר של ממש, עם תקליטן, להקה, או זמר לחתונה ולאירועים.

ניתן לבצע ברית מילה על ידי מוהל, בדרך המסורתית המקובלת מאות שנים, אולם בעשור האחרון חדרה לשוק טרנד המוהלים הכירורגיים, אשר מבצעים את הטקס תחת תנאים סטריליים כבחדר ניתוח, ובאמצעות הרדמה מקומית אשר מקטינה את סבלו של התינוק. באם הנך מניקה תוכלי לבקש מאולם האירועים טרם האירוע, כי יקצה לך חדר או פינה אינטימית בה תוכלי להניק את תינוקך הרך, ולהרגיעו לאחר ביצוע המילה. 

כאשר מדובר בבנות, הרי שלא מבוצע כל טקס דתי, אולם בשנים האחרונות נהוג לערוך אירוע בריתה גם לנסיכה הוורדרדה אשר הגיחה לאויר העולם. אירועי בריתה נחגגים לרוב מספר שבועות לאחר הלידה, וגם כאן יש שבוחרים להזמין אורחים רבים, בהפקות גדולות, בכדי לחגוג עימם בטקס מרגש את המאורע השמח.

מאמר זה נכתב על ידי שרונה-עורכת פורטל אירועים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה