נכיון שיקים מזה בכלל?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

נכיון שיקים מזה בכלל? 

מאת   25/05/2011 |  נצפה 2262 פעמים

ניכיון שיקים מזה בכלל?

היום התחרות הכה גדולה שיש בשוק העסקי גורם למרבית אם לא לכל בעלי העסקים לפעול בגמישות יתרה על מנת למשוך אליו קונים. ניכיון שיקיםהיא למעשה שיטה להבטחת מזומנים. בשיטת ניכיון שיקים ניתנת הזדמנות להזרמת מזומנים לעסק וגם מאפשרת סגירת עסקאות רבות יותר. פעולת נכיון שקים וגם נייון שוברי אשראי היא פעולה שעושה חברות הבנק או חברות לנכיון שיקים או חברות פיננסיות שהוכשרו על ידי משרד האוצר זאת התמחותם על מנת להבטיח לבעלי עסקים לנהל את תזרים המזומנים שלהם באופן שוטף ורציף.

יש כמה שיטות לתשלומים על ידי כרטיס אשראי, שיקים, וכו'. אך לדוגמא יכול להיות לקוח שאין לו כיסוי על השיקים. בעלי העסקים מוצאים כספים לשלם לספקים שכרויות, עובדים וכו' ההוצאות הם כל כך גדולות ומיידיות ולכן בעל עסק צריך תזרים מזומנים. זאת ניתן לעשות על ידי נכיון שוברי אשראי וניכיון שיקים

אז איך חברת נכיון שיקים פועלת?

חברה לנכיון שיקים מזרימה מזומנים ללקוח לאחר שמקבלת מהלקוח (בעל העסק) את השיקים הדחויים שלו. הבעיה בדבר הזה אם השיקים חוזרים אז החברה לניכיון שיקים לא אחראית להחזיר את הכסף שהלך לאיבוד בשיקים שחזרו.

כמובן, שחברות נכיון שיקים מרוויחות עמלה כתגמול על הזרמת המזומנים בצורת נכיון שוברי אשראי ונכיון שיקים. אבל כנראה שלבעלי עסקים זה משתלם. העסקה הזו יכולה להציל לבעלי עסקים את מצב העסק.  

חשוב מאד שהצ'קים הניתנים לחברה לניכיון שיקים יהיו צ'קים כשרים ולא מזויפים. בעלי צ'קים שנקלעו לבעיות כלכליות או לאי כיסוי תמורת הצ'קים הצ'קים שלהם לא יכובדו ובעל העסק לא יוכל לקבל שירות עבור אותם הצ'קים.

סיכומם של דברים...

נכיון שוברי אשראי על אותה השיטה של נכיון שיקים. גם נכיון שוברי אשראי זה יכול לרומם את מצב העסק. נכיון שוברי אשראי זהו גם שירות שמוצע לבעלי עסקים. הרבה אנשים לא יודעים שקיימות חברות כאלה לניכיון שיקים. אולם בעל עסק באמת צריך לשקול זאת בכובד ראש משום שזה באמת הכרחי לתחזוקת העסק.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה