הדפסת פנקסי צ'קים - מיתוג
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הדפסת פנקסי צ'קים - מיתוג 

מאת   19/05/2011 |  נצפה 3380 פעמים

מי מאיתנו לא משתמש בצ'קים? בעסק , בקניות ואפילו כשאנו הולכים לאירוע כלשהו .
אם תבחנו את העניין בוודאי תגלו כי פנקסי צ'קים תמיד נמצאים בארנק שלכם כאשר אתם יוצאים מהבית.
הצ'ק הוא למעשה כרטיס הביקור שלכם.
זהו ההסבר לתופעה שחלה בתקופה האחרונה של הדפסת פנקסי צ'קים המעוצבים לפי הצורך.

כמות כה גדולה של ניירת מצטברת אצלנו לאורך השנים.
כמעט בכל יום נוצר מצב בו אנחנו נאלצים להיפטר מניירת כלשהי שהולכת ישר לפח האשפה או למכונת הגריסה . אך לצ'ק שמור מקום של כבוד ולמעשה אנו שומרים פיסת נייר קטנה זאת והאסמכתא שלה לאורך זמן. לכן, אין זה פלא כי רבים , הן בעלי עסק והן אנשים פרטיים הבינו את חשיבות העניין ומשתמשים בצ'ק לצורכי מיתוג באמצעות הדפסת פנקסי צ'קים בעיצוב אישי וייחודי.

אם בעבר כל אדם שרצה להנפיק פנקס צ'קים קיבל מהבנק את אותו צ'ק סטנדרטי המוני וחסר ייחודיות שהכיל את לוגו הבנק וצבע רקע קבוע,  כיום הדבר השתנה ורבים פונים לבתי דפוס פרטיים לצרכי הדפסת פנקסי צ'קים ייחודיים ומקוריים שיצרבו בזיכרון וימשכו את תשומת הלב של מקבל הצ'ק.
האפשרויות העומדות בפנינו בכל הקשור אל הדפסת פנקסי צ'קים והזמנתם הן רבות ומגוונות ולמעשה אין סוף לדמיון . כיום ניתן למצוא פנקסי צ'קים בשלל צבעים וסימוני לוגו שונים ומשונים ואין ספק כי זהו גימיק שיווקי ופרסומי גאוני במיוחד לבעלי עסקים העובדים מול גופים רבים.

הצ'קים של חברות אלה מסתובבים ללא הפסקה בין ידי מנהלים ולעיתים מספיקה אפילו שנייה אחת של השתהות ממראה צ'ק מקורי על מנת שהחברה שהלוגו שלה מופיע על אותו צ'ק תיחקק בזיכרון ובתודעה ואולי תוביל בסופו של דבר לעסקה עתידית.

חברות רבות פרסמו ומיתגו את עצמם לאורך השנים על פי סמל לוגו מסוים ודוגמאות לכך לא חסרות, החל מסמל האצבעות המוכר של דפי זהב ועד לסמל הנוצץ של מרצדס ולכן אין זה מפתיע שחברות אלה רוצות את הלוגו הכה מזוהה איתן גם על גבי הדבר הקטן אבל הכול כך יקר הזה שנקרא צ'ק.
חברות אלו הן שהתחילו את טרנד הזמנת הדפסת פנקסי צ'קים מעוצבים.
צורה נפוצה נוספת היא של הדפסת צ'קים עם רקע ייחודי ובולט המזוהה עם החברה.
דוגמא לכך היא חברת אורנג' שהחלה בהוצאת צ'קים עם גוון כתום .
דוגמא נוספת למיתוג  באמצעות צ'ק היא של יותר ויותר חברות המצטרפות לתופעת הסביבה הירוקה הדוגלת בשמירה על איכות הסביבה. חברות אלו פעמים רבות מעוניינות בהדפסת פנקסי צ'קים עם גוון ירקרק שימתג אותם כתומכות בסביבה ירוקה ויגביר את ההערכה כלפיהן מצד הלקוחות ועסקים נוספים.

נכון, חשיבות המיתוג והפרסום היא בהחלט חשובה ויכולה להזרים הרבה כסף ותשומת לב אך כל אלו לא שווים מאומה ללא שמירה על כללי הביטחון הקפדניים בנושא. זיוף צ'קים הוא אחד ממקורות הפרנסה הריווחים של הנוכלים ולכן חשובה מאוד צורת ההדפסה שלהם.
כאשר אתם פונים לבית דפוס על מנת שיבצע עבורכם הדפסת פנקסי צ'קים חשוב מאוד לברר האם הוא עובד על פי כללי הבטיחות הראויים . חשוב לפנות לבית דפוס ותיק ובעל מוניטין ולא לחסוך כלל וכלל בעניין זה. חיסכון בעניין זה עלול לעלות לכם ביוקר בשלב מאוחר יותר .

אין ספק כי צורת המיתוג בעזרת הדפסת פנקסי צ'קים מעוצבים היא בהחלט תופעה עסקית מבריקה שהופכת את חיינו למעניינים יותר ובהחלט לצבעוניים יותר.

אורי יוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה