ישראל: מטה סייבר לאומי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ישראל: מטה סייבר לאומי  

מאת   19/05/2011 |  נצפה 2593 פעמים

ממשלת ישראל החליטה להקים מטה סייבר לאומי במטרה לספק מענה לאיומים הקיברנטיים ההולכים וגוברים על תשתיות המחשוב החיוניות בישראל. במסיבת עיתונאים שערך אתמול ראש ממשלת ישראל, מר בינימין נתניהו, הוא אמר כי החליט לקבל את כל ההמלצות שהציעה בעניין הועדה העליונה למדע וטכנולוגיה, בראשותו של הפרופסור ואלוף במי"ל יצחק בן ישראל. 


על המטה החדש מוטלות שלוש משימות עליונות. הראשונה, היא לספק מענה לאיומים על תשתיות המחשוב החשובות של מדינת ישראל. השנייה היא לעודד מחקר ופיתוח תעשייתי בתחום והשלישית היא לעודד מחקר אקדמי. לטענת רוה"מ, יש בישראל מאגר מוחות מצוין בתחום האבטחה שכדאי לנצל למטרות הביטחון הלאומיים של ישראל. תמיכה בתעשיית האבטחה הישראלית היא חלק מהאסטרטגיה הזו. 


מדינת ישראל הולכת בעניין זה אחר מדינות רבות נוספות ברחבי העולם, ובראשן ארצות הברית, אשר כבר הקימו מטה שכזה ומשקיעות מיליוני דולרים בתחום. הדבר ממחיש עד כמה איומי האבטחה בתחום המחשוב ממשיים ומסוכנים. רק כדי לסבר את האוזן, נזכיר כי לאחרונה נפגעו מהתקפות האקינג, בין השאר, תשתיות החשמל בברזיל, מערך הכור האטומי באירן (שהפסיק לפעול), מערכות הבנקאות של אסטוניה, מערכת המחשוב של ממשלת בורמה (שגרמה לדחיית הבחירות שם) ועוד. 

 

כדי לקבל עוד תובנות חשובות, המלצות מעשיות, טיפים שימושיים, אתרים נבחרים וסרטונים מרתקים, הירשם בחינם!!! - www.pcon.co.il/data/abm/abmc.asp?b=1365&z=33

 

למידע נוסף על קובי שפיבק Bsc., MBA - העורך הראשי של pCon

 

בפייסבוק - www.facebook.com/pcon1

בלינקדין - il.linkedin.com/in/kobyshpivak

 

קובי שפיבק Bsc., MBA הוא העורך הראשי של תחקירי pCon ואתר pCon-line. כמי שעוסק במחשבים, על מכלול היבטיהם משנת 1976 וכן כמי שכתב וערך למעלה משמונה מאות תחקירים על כל היבטי המחשוב העיקריים, הוא נמנה על אותם אנשים בודדים בארץ ובעולם, שבאמת ובתמים, מבינים לאן הולך עולם המחשוב ומהן השלכותיו המידיות והעתידיות, על אנשים וארגונים. הוא גם פרסם מספר רב של מאמרים במרבית העיתונים הגדולים והמקצועיים, והופיע פעמים רבות בערוצי הטלוויזיה והרדיו המרכזיים. נכון להיום הוא מייעץ למרבית מנהלי המחשוב בארגונים המובילים בישראל, והוא נחשב בעיני רבים, לגורו של המחשוב העסקי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה