מהם נישואים, ממה הם מורכבים, כיצד הם נולדו ומה מטרתם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהם נישואים, ממה הם מורכבים, כיצד הם נולדו ומה מטרתם? 

מאת   18/05/2011 |  נצפה 3594 פעמים

מהם נישואים, ממה הם מורכבים, כיצד הם נולדו ומה מטרתם? / מאת יואב ברנזון

 

 

כיצד נולד מוסד הנישואים

 

מוסד הנישואים הוא מוסד שנולד מתוך הדת. בעידן המודרני נוסף עוד גורם שמסדיר את נושא הנישואים והוא המדינה (דרך נישואים אזרחיים או דרך חקיקה שמסדירה את היחסים בין בני זוג שאינם נשואים בנישואים דתיים).

 

מוסד הנישואים אינו מוסד המבוסס על אידיאלים, על חופש או על שחרור אלא מדובר בכלי שמטרתו לשלוט ולהסדיר יחסים בין אנשים בצורה מעשית, משפטית וכלכלית.

 

 

 

ממה הוא מורכב

 

מוסד הנישואים הוא למעשה כלי. זהו חוזה לכל דבר בין שני אנשים. החוזה כולל רכיבים מסוימים, כלומר צרכים, שבני הזוג מעניקים אחד לשני בצורה הדדית למען התועלת והרווחה של שניהם.

 

לתוך הנישואים ניתן לצקת שורה ארוכה של צרכים הדדיים, ובהם: הצורך באהבה, בתמיכה, בביטחון, ביציבות, בפרנסה, בהגנה, בשותפות, במין, בחברות ובחברה. אבל אין פירושו של דבר שנישואים אכן מספקים לבני הזוג את כל הצרכים האפשריים. זו בדיוק אחת הטעויות הנפוצות של גרושים או של רווקים כרוניים, המחשבה שתנאי להצלחת הנישואים הוא התקיימותם של כל הצרכים כולם.   

 

 

 

מהי מטרתו

 

מוסד הנישואים הוא אמצעי שמטרתו להעניק לכל אחד מבני הזוג אפשרות להעצמה אישית, כלי לביטחון, כלי להישרדות וכלי לרווחה נפשית. זו הסיבה שמי שלא מתחתן או מתגרש - בדרך כלל מפסיד יותר מאשר מרוויח. אנשים גרושים כמעט תמיד מפסידים יותר מאשר מרוויחים כתוצאה מהגירושים שלהם: הם מפסידים רווחה כלכלית, הם מפרקים משפחה, הם מערערים את היציבות של החיים שלהם, הם פוגעים בסטטוס שלהם, הם פוגעים בעצמם שלא מדעת. 

 

גם אנשים חסרי זוגיות או רווקים ורווקות כרוניים כמעט תמיד מפסידים יותר מאשר הם מרוויחים: הם חלשים יותר, מבודדים יותר, חסרי תמיכה נפשית וכלכלית ומצבם הסוציו-אקונומי הוא כמעט תמיד נמוך יותר בהשוואה לזוגות הנשואים.

   

 

 

כל אדם צריך בית

 

נישואים הם כמו בית. הם בסיס שמעניק לאדם הבודד תמיכה, שייכות, עזרה, הבנה וחברה. ללא בית, ללא מקלט כלשהו מפני פגעי החיים, החיים פשוט שוחקים וקשים יותר, מרים ומתסכלים יותר.

 

הנטייה לראות בנישואים סוג של בית כלא או מוסד של דיכוי או מגבלה היא ראייה שטחית של מוסד הנישואים. כלי הנישואים נועד להעניק לאנשים כוח ויציבות, בסיס ובית, שייכות וביטחון, חום ושקט. צריך רק לדעת כיצד לעשות שימוש חכם ומושכל בכלי הזה ולהבין את מלוא מרכיביו, יתרונותיו ומגבלותיו.

 

 

וטיפ לסיום: עדיף להיות נשוי מאשר להישאר בודד, בדיוק כפי שעדיף להגיע לשלום מאשר לחיות כל החיים על חרב המלחמה.

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה.   הוא מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.   יואב ברנזון פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני.   הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל.   הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם.   יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.   כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-2,112 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.   למידע מורחב על יואב ברנזון ועל עבודתו הענפה לחצו כאן.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה