דלתות פנים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דלתות פנים 

מאת   18/05/2011 |  נצפה 2501 פעמים

דלתות פנים משמשות להפרדת החדרים שבתוך המבנה, והן נחוצות ליצירת מרחב פרטי ובידוד מפני רעשי הסביבה. כאשר רוכשים דירה או משרד ישירות מהקבלן הרי שהן מגיעות כחלק מהעסקה הכוללת כאשר המפרטים יהיו לרוב פשוטים ולא יקרים. כך קורה פעמים רבות גם בבואכם לרכוש דירה יד שניה. אלא שבכל זמן תוכלו להחליף את הדלתות אשר קיימות במבנה, ולהעניק לחלל מראה דקורטיבי וחדיש.

דלתות פנים עשויות לרוב מעץ מסוגים שונים והן נפתחות כלפי פנים החדר. הדלתות צבועות בצבעי שמן מיוחדים לעץ, או מכוסות בפורמייקה או טפט למינציה. בנוסף חולשות על תחום נרחב זה דלתות הרמוניקה אשר נקראות גם דלתות אקורדיון, והן חוסכות מקום ומתאימות במיוחד למבנים ולחדרים אשר זקוקים לניצול מירבי של החלל. מדובר בדלתות גמישות וקלילות הנפתחות ונסגרות בצורת אקורדיון, ומכאן שמן. דלתות אלה עשויות מעץ או משלבי פלסטיק והן נעות לרוב בסגירה ובפתיחה כה פשוטים, עד שאין צורך במסילות. עם זאת יש הבוחרים בדלתות פנים מתקפלות אשר מגיעות עם מסילות, ונראות מאסיביות ומורכבות יותר.

בתוככי הבתים והמשרדים משמשות פעמים דלתות הזזה המגיעות כמקשה אחת, ואשר נעות על מסילות. דלתות אלה יכולות להיות עשויות עץ ברמת איכות משתנה, או מפלסטיק קשיח ועמיד. גם דלתות אלה נחשבות פופולאריות מאחר והן נכנסות פנימה אל תוך המסילה וכך מותירות את החלל פתוח ורחב יותר. דלתות אלה, בניגוד לדלתות המתקפלות, דורשות משקופים, והן עשויות לשמש בחדרי עבודה או במטבחים, בחדרי ארונות ובחדרי השינה השונים.

מחיריהן של דלתות פנים עשוי להשתנות בהתאם לחומר ממנו עשוייה הדלת, עיצובה ורמת הגימור שלה. דלתות מתקפלות נחשבות זולות יותר מאחר והן אינן דורשות משקופים ולרוב גם לא מסילות. עם זאת כמו בכל תחום, ניתן להגיע גם להשקעת כספים ניכרת, כאשר מדובר למשל בדלת הבנוייה מעץ מלא, עץ גושני או דלת אשר עוצבה באופן מיוחד על ידי מעצב רהיטים מפורסם.

מאמר זה נכתב על ידי אוהד, עורך פורטל מפתחים .

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה