רפואה סינית לילדים - במה היא מסייעת?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רפואה סינית לילדים - במה היא מסייעת? 

מאת   01/05/2011 |  נצפה 1835 פעמים

רפואה סינית היא דבר שרובנו כבר מכירים וחלקנו אף השתמש בה כדי לפתור בעיות בריאותיות. יש שמשלבים רפואה סינית, בעיקר טיפול של מחטים סיניות על מיטות עיסוי עם רפואה קונבנציונלית ויש כאלו שעבורם רפואה סינית מהווה תחליף בלעדי לקופת החולים הרגילה שכולנו מכירים. רפואה סינית היא שילוב בין שתי התמחויות: אומנות האבחון - אבחון מצבו האנרגטי של האדם ואומנות הטיפול - אומנות בניית האנרגיה של הגוף או כמו שקוראים לה בשמה המקצועי: הצ'י.

רפואה סינית לילדים היא כבר פחות מוכרת ולא מעט הורים חוששים לנסות רפואה שהיא לא קונבנציונלית על ילדיהם ומעדיפים לראות עוד ועוד מומחים בתחום הרפואה הקונבנציונלית כאשר אינם מקבלים מענה לבעיות הבריאות של ילדיהם. ההורים שכן מנסים רפואה סינית לילדים מוצאים לעתים מענה לבעיות הבריאות של ילדיהם ואף ממליצים להורים אחרים להגיע לקליניקה ולנסות. בעבר לא היתה פתיחות לרפואה סינית מטעם קופות החולים אך כיום ישנה הסכמה והבנה שניתן לשלב בין רפואה סינית לילדים לבין רפואה קונבנציונלית.

לטענת מטפלים, רפואה סינית לילדים יכולה לסייע בבעיות נפוצות כמו דלקת אוזניים שהיא מחלה נפוצה מאוד אצל ילדים שמופיעה אצל 70% מהילדים עד גיל 5, לעתים מספר פעמים וזאת בגלל המבנה האנטומי של התעלה המחברת בין הלוע לאוזן התיכונה, מבנה שגורם להצטברות של נוזלים והתפתחות דלקת חריפה באוזן. ישנם גם תרופות טבעיות שמסייעות לטיפול בבעיית תולעים בישבן ובכלל הקלה במערכת העיכול. רפואה סינית לילדים יכולה לסייע, לטענת מטפלים גם בחיזוק המערכת החיסונית של הגוף ולמנוע מחלות שנגרמות ללא מעט ילדים עם כניסתם לגן ובסיוע במעבר בין עונות השנה.

אז האם כדאי לנסות? אין כמובן תשובה ברורה. חשוב לקרוא חומר בנושא ולבדוק שהמטפל מוסמך ויש לו ציוד למטפלים ברמה טובה כמו מיטות טיפולים ושרמת הנקיון אצלנו בקליניקה היא ללא דופי. כמו כן וודאו שהקליניקה נעימה ומתאימה לילדים, כי בכל זאת מדובר בסוג טיפולים שילדים לא רגילים אליהם. מומלץ להתייעץ גם עם רופא הילדים בקופת החולים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה