סימון תזונתי למצרכי מזון - לבחור בריא
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

סימון תזונתי למצרכי מזון - לבחור בריא 

מאת   28/04/2011 |  נצפה 2898 פעמים

 

תזונה מאוזנת ושמירה על אורח חיים בריא משפיעים באופן ישיר על איכות חיינו. צריכת מזון בריא יותר, המכיל את אבות המזון וחסר מרכיבים העלולים להזיק לגופנו, היא פשוט הכרח. איך נדע כי אנו צורכים מזון בריא יותר? איך נדע אלו ערכים תזונתיים מכילים מצרכי המזון שאנו קונים? איך נדע אלו מוצרים כדאי להכניס אל סל הקניות שלנו ואלו לא?

בשנים האחרונות, כחלק מהגברת המודעות של הציבור לכל הקשור לתזונה מאוזנת ומוצרי מזון בריא יותר, קבע משרד הבריאות כי על גבי מצרכי המזון שאנו רוכשים, יופיע סימון תזונתי, לפיו יכול הצרכן לדעת בדיוק מה מכיל המוצר אותו הוא רוצה לקנות. אם שמירה על אורח חיים בריא ואכילת מזון בריא יותר באמת חשובה בעיניכם, עליכם לשים לב מה סימון תזונתי של מה שאתם קונים. סימון תזונתי יראה לכם בדיוק את הערך התזונתי של המוצר מבחינת כמות האנרגיה שהוא מכיל, החלבונים, הפחמימות, הנתרן והשומנים. בנוסף, חשוב לדעת באילו ויטמינים מועשר המוצר, האם הוא מכיל שומנים בלתי רצויים כגון שומן טרנס או שומן רווי ועוד. כחלק מצריכת מזון בריא יותר, חשוב לצרוך גם מוצרים המכילים סיבים תזונתיים החיוניים מאוד לבריאות גופנו ולחילוף חומרים תקין.  

 

מזון בריא יותר - מה הוא מכיל?

 

כאמור, על ידי סימון תזונתי המופיע על גבי אריזות מצרכי המזון, אנו יכולים לדעת מה מכיל אותו המוצר ובאיזו כמות. סימון תזונתי יסייע לנו להשוות בין מוצרי מזון שונים ולבחור מזון בריא יותר. לדוגמה - שומנים. סימון תזונתי לגבי שומנים יופיע על גבי כל מוצר, כאשר קיימים שומנים בלתי רווים, הנחשבים לבריאים יותר, לעומת שומנים רוויים, שצריכה גבוהה מהם עלולה להזיק לבריאות. סימון תזונתי מופיע גם לגבי נתרן, אשר עלול להזיק לאנשים הסובלים מיתר לחץ דם. גופנו זקוק בכל יום לכמות מסוימת של חלבונים ופחמימות. סימון תזונתי יסייע לנו לראות כמה חלבונים ופחמימות המוצר שאנו קונים מכיל. עוד נתון הנמסר לציבור באמצעות סימון תזונתי הוא כמות הקלוריות שהמוצר מכיל. חשוב כי צריכת הקלוריות היומית שלנו תתאים לגובה, משקל, גיל, אופי הפעילות הפיזית שלנו ואורח חיינו.

באמצעות סימון תזונתי אנו למעשה יכולים בקלות לשלוט על מה שאנחנו מכניסים לפה ולבחור מצרכי מזון המכילים את המרכיבים הנחוצים לגופנו לשמירה על תזונה מאוזנת. יחד עם זאת, בדיקה של כל מוצר ומוצר יכולה להיות מייגעת, במיוחד אם איננו יודעים מהו סימון תזונתי מאוזן, כזה שמכיל בדיוק את מה שגופנו צריך. אם אתם רוצים לדעת אם כדאי לכם לבחור מוצר מסוים או לא, חפשו עליו את "תו הבחירה הנכונה". "תו הבחירה הנכונה" של עמותת CHOICES יסייע לכם לבחור מצרכי מזון אשר יסייעו לכם לשמור על תזונה מאוזנת. במקום לבדוק סימון תזונתי של כל מוצר ומוצר, תוכלו לסמוך על "תו הבחירה הנכונה", שמבטיח לכם כי מוצר המזון אשר בידכם עשיר בוויטמינים ובמינרלים, סיבים תזונתיים וכל מה שנחוץ לגופכם. בנוסף, תוכלו להיות בטוחים כי המוצר שבידכם אינו מכיל שומנים מזיקים, עודף מלח או סוכר, אשר עלולים להזיק לבריאותכם.

 

compulist1

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה