כמה עולה להפיק סרט תדמית?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כמה עולה להפיק סרט תדמית? 

מאת   21/04/2011 |  נצפה 2963 פעמים

כמה עולה להפיק סרט תדמית?

עלויות של סרט תדמית הינן מורכבות ביותר והן תלויות בעיקר בצרכי הלקוח, לשאול כמה עולה סרט תדמית זה בערך כמו לשאול כמה עולה רכב, מיד מתעוררות השאלות, איזה סוג רכב, מאיזה מודל, מה מצב האוטו, יש סובארו שנת 82 ויש ג’יפ חדיש ושניהם נכנסים להגדרה של רכב.

כך גם בסרטי תדמית, ישנם סרטי תדמית שעלויותיהם יכולות להסתיים ב1,500 ש"ח, ומצד שני ישנו סרט תדמית שעלויותיו יכולות להגיע גם ל150,000 ש"ח.

נבחן את המחיר ע”פ הקטגוריות:

כתיבת תסריט:  האם זהו סרט תדמית מורכב בו צריכים כתיבה מבריקה או שמה מדובר בכתיבה “יבשה יותר” המספרת את קורות המפעלהחברה ומציגה את המוצרים שלה. איכות הכתיבה והקופירייטר הינו מרכיב חשוב במחיר.

צלם: איזה צלם יצלם את הסרט, ובאיזו מצלמה, האם זה צלם שצילם סרטי קולנוע או בוגר של החוג לקולנוע שעושה את צעדיו הראשונים בתעשיית סרטי התדמית. באיזה מצלמה הסרט יצולם, מצלמה חצי מקצועית, מצלמה מקצועית,  ובאילו עדשות? כל המרכיבים האלו יכולים לשנות משמעותית את עלויותיו של יום הצילום מ1,000 ש"ח עבור צלם ומצלמה חצי מקצועית ועד 12,000 עבור מצלמת HD.

מקליט סאונד: באיזו רמה של סאונד הלקוח מעוניין, האם מדובר בהקלטה של סרט תדמית שהולך לשידור בטלוויזיה או סרט לאינטרנט בו האיכות חשובה אך קצת פחות.

תאורן: עד כמה חשוב ללקוח הצבעים, הדגשם, משחק עם הקונטרסטים והתאורה. באיזו רמה של ציוד תאורה הלקוח מעוניין.

שחקן: האם מעוניינים בשחקן מפורסם או בבוגר בית ספר למשחק?

מאפרת: האם זו אחת שעבדה בטלוויזיה?

כך גם לגבי עריכת הוידיאו- כמה שעות עבודה, אפטר –אפקט- באיזו רמה, קריינות – שפה זרה או בעברית?

הקו המנחה של התמחור הוא איכות ההפקה מהבחינה האנושית וכמות ימי הצילום, במידה ואנו עושים יום צילום אחד נוכל לחסוך כסף כיוון שמחורם של בעלי המקצוע נעשה לפי יום, יום צילום נוסף יגרור איתו את עלויות נוספות של אנשי הצוות…

עכשיו הבנתם מדוע תמחור סרט תדמית הוא משימה קשה?

כותבי המאמר :איתי אפרימי ורועי קטרי, הינם בעלי חברת וידאו הד- חברה להפקת סרטי תדמית,צילום פרסומות לאינטרנט ובניית אתרים שיווקיים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה