עריכת וידאו- עבודת עורך הוידאו
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

עריכת וידאו- עבודת עורך הוידאו 

מאת   20/04/2011 |  נצפה 1620 פעמים

תוכנות עריכת הוידאו עברו מהפכה בשנים האחרונות, רק לפני כמה שנים טלוויזיות ההיי דפינישיין נראו כטכנולוגיה חדישה רחוקה ולמצלמות הוידאו ומצלמות הפילם היה מעט מאוד במשותף.היום ,במספר מגמות קולנוע בבתי הספר התיכוניים בהם מצלמים התלמידים סרטים בהיי דפינישן ומצלמות הוידאו יכולות לייצר אימג’ים אשר מחקים את המראה של הפילם.

אוויד נגד פיינל קאט

בעבר עריכת וידאו אוויד היתה תוכנת העריכה הלא ליניארית המוכרת ביותר בעולם, בכמה אופנים, היא היתה התוכנה היחידה. פיינל קאט רק החלה את צעדיה בתחום העריכה הלא ליניארית. היום, אוויד עדיין שומרת על מקומה כמובילה בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה העולמית אך פיינל קאט(אפל) נוגסת מדי יום בעוגה השמנה של אוויד והיא כבר מזמן לא רק תוכנת עריכת וידאו של סטודנטים לקולנוע ועורכי סרטים עצמאיים. ניתן לומר כי הצלחתה של פיינל קאט נובעת בראש ובראשונה מהצלחתו של האייפוד שעזר להעלות את המכירות של מחשבי אפל וכך רבים מהעורכים התוודעו לראשונה לפיינל קאט, רבים מהילדים שקנו את תוכנת האייפד הם היום עורכי וידאו על תוכנת פיינל קאט.

למרות זאת,  תוכנת עריכת וידאו אוויד ממשיכה להיות השחקן המרכזי בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, 85% מהסרטים באורך מלא ו95% מתוכניות הפריים טיים בטלוויזיה נערכות באוויד. באוויד משתמשות ארבעת תחנות הטלוויזיה הגדולות בארה”ב ורוב תחנות הטלוויזיה באירופה, אסיה והמזרח התיכון.

עבודת עורך הוידאו

מה עושה בדיוק עורך הוידאו? ישנם כאלה שהתפקיד העיקרי של עריכת וידאו היא להוציא את החלקים המשעממים והלא רלוונטיים של הסרט, אחרים אומרים שתפקידו הוא לציית לבקשתו של הבמאי ולחבר ביחד את הטייקים הטובים ביותר.

אם תשאל עורך וידאו מהם צרכיי העבודה הואהיא יגידו כי מטרתם היא להכניס חיים לתוך הסרט או למצוא ולחשוף את הנשמה של הסרט. שאל את אותו העורך בסיומה של עבודה על פרויקט ארוך ומתיש והוא יגיד לך מטרתו היתה “לגרום לכולם להיראות טוב”.

כותבי המאמר :איתי אפרימי ורועי קטרי, הינם בעלי חברת וידאו הד אינטראקטיב- חברה להפקת סרטי תדמית,צילום פרסומות ובניית אתרים שיווקיים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה