בית הדין האזורי לעבודה- חובה לשלם שכר מינימום גם עבור יום נסיון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בית הדין האזורי לעבודה- חובה לשלם שכר מינימום גם עבור יום נסיון 

מאת   15/04/2011 |  נצפה 2334 פעמים

ביה"ד האזורי לעבודה בב"ש הרשיע בעל פיצרייה שהעסיק נערה מבלי לשלם לה שכר מינימום לפי החוק ומבלי שהוצג לו אישור רפואי כנדרש בחוק בעבירות על חוקי העבודה.

בעקבות בקשתו של מנהל פיצרייה להישפט בגין קנסות שהוטלו עליו עקב עבירות על חוקי עבודה שונים, הגיש משרד התמ"ת כתב אישום כנגדו וכנגד הפיצרייה, על פיו הועסקה במקום נערה כבת 17 מבלי שהוא שילם לה שכר מינימום ומבלי שהציגה אישור רפואי טרם תחילת העבודה כנדרש על פי החוק.

לטענת מנהל הפיצרייה, הנערה התייצבה להליך מיון שבחן את התאמתה לעבודה ולא עבדה בפועל, ולפיכך לא היה חייב לשלם לה שכר מינימום או לדרוש ממנה אישור רפואי.

סגנית הנשיאה, השופטת יהודית הופמן דחתה את טענת המנהל לפיה הנערה הגיעה רק למיון ראשוני, וזאת משום שהנערה עבדה ככל עובד- כך, הגישה במהלך העבודה משקאות והכינה אוכל. הגם שיש למעביד זכות, כך נקבע, לבחון התאמת עובד לעבודה טרם קבלתו, הרי שהדרכים לעשות כן אינן כוללות ביצוע עבודה בפועל, ובכל מקרה, נקבע, כי גם אם הנערה הגיעה רק ליום ניסיון, מחויב המעסיק לשלם לה שכר מינימום.

לעניין העסקת הנערה ללא אישור רפואי נפסק, כי משנקבע כי הנערה עבדה בפועל, עברה הפיצרייה על חוק עבודת נוער, והיה על המנהל לדרוש הצגת האישור הרפואי עוד טרם דרכה כף רגלה של הנערה במקום, וגם אם לא התקיימו ביניהם יחסי עובד-מעביד.

לפיכך הורשעו כאמור הפיצרייה ומנהלה בעבירה על חוק שכר מינימום, ואילו בעבירה על חוק עבודת נוער הורשעה הפיצרייה בלבד.

בפסק דין תמצאו אינדקס מקצועות כולל שמאי, עורך דין, גרפולוג, חוקר פרטי, נוטריון, תמלול, פוליגרף ועוד.


שיווק באינטרנט

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה