ביקור בית וטרינרי באמצעות מרפאה וטרינרית ניידת - שירות חדש
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביקור בית וטרינרי באמצעות מרפאה וטרינרית ניידת - שירות חדש 

מאת   11/04/2011 |  נצפה 1721 פעמים

הגעת וטרינר עד הבית הוא שירות שהתפתח בשנים האחרונות ומאפשר טיפול וטרינרי בבית הלקוח. כיום, מרפאה וטרינרית ניידת הינה שירות נפוץ ושימושי לבעלי חיות מחמד אשר עובדים במרבית שעות היום ומעדיפים לבצע את הטיפולים הוטרינרים בנוחות ביתם. שימוש בשירות מרפאה ניידת מאפשר לבעלים חיסכון בזמן, מונע מהם את הצורך לחפש חניה ומונע ריבים של הכלב או החתול עם חיות מחמד אחרות הממתינות במרפאה.

מרפאה וטרינרית ניידת מהווה שירות אידיאלי לגורים צעירים אשר לא מומלץ לחשוף אותם לבעלי חיים אחרים עד סיום החיסונים (בשל סכנה בהדבקות במחלות שונות או טפילים).

 

יתרון נוסף לשימוש בשירות מרפאה וטרינרית ניידת הוא לחיות מחמד מפוחדות במיוחד או לחתולים שאינם יוצאים מן הבית. כך לדוגמא , חיסון חתול באמצעות שירות וטרינר עד הבית יחסוך את הצורך להילחם בחתול בכדי להכניסו לארגז הנשיאה וכמובן, יחסוך את הסטרס הרב אשר נגרם לחתול.

במקרים אלו, הגעת וטרינר עד הבית, תאפשר מתן טיפול וטרינרי בסביבתו הטבעית של הכלב או החתול, ובמינימום סטרס לבעל החיים. 

 

מרבית הטיפולים הוטרינריים דוגמת חיסונים, בדיקות דם, טיפול בבעיות עור או פציעות קלות ניתנים לביצוע באמצעות  שירות "וטרינר ביקורי בית". כך, במקרים אלו, מרפאה וטרינרית ניידת מהווה פיתרון אידאלי. 

 עם זאת, למרפאה וטרינרית ניידת יש גם חסרונות. מרפאה וטרינרית ניידת בדרך כלל מצוידת פחות לעומת בית חולים וטרינרי ופחות ערוכה לטפל במקרים מסובכים. עם זאת, במקרים שכאלו, מרפאה וטרינרית ניידת יכולה לשמש כאמבולנס וטרינרי אשר מאפשר טיפול חירום ראשוני לפני העברת בעל החיים לבית חולים וטרינרי.

נקודה נוספת שניתן לציין היא אמצעי האבחון המוגבלים יחסית במרפאה וטרינרית ניידת. כך לדוגמא במרפאה ניידת לא ניתן לבצע צילומי רנטגן או בדיקות אולטרא-סאונד ולכן במקרים אשר דורשים אבחון מעמיק יהיה במרבית המקרים צורך להעביר את בעל החיים למרכז וטרינרי מתאים.  

לסיכום, שירותי מרפאה וטרינרית ניידת וביקור בית וטרינרי הינם שירות יעיל ומספק למרבית הצרכים של בעלי חיות המחמד. חשוב רק לוודא כי למרפאה הניידת יש שיתוף פעולה עם מרכז מומחים וטרינרי או בית חולים וטרינרי אליהם היא יכולה להעביר את בעל החיים שלכם במידת הצורך.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה