איך להתמודד עם החלטה לרכישת דירה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך להתמודד עם החלטה לרכישת דירה 

מאת   09/04/2011 |  נצפה 3223 פעמים

בקניה של בית, מכונית או  רהיטים  ישנם מצבים שאתה מתחיל לחשוב האם  באמת עשיתי את הרכישה הנכונה? ואולי  יש דירות למכירה טובות יותר שהיתה רכוש במקום, העצות הבאות יכולו לעזור לך להימנע מחרטה לאחר הקניה.

 

החלטה על צרכים

שב עם עצמך או בן/בת זוג  וחשוב מה באמת נחוץ לך בית גדול או קטן יותר, הכן רשימה של מה חייב  להיות בדירה שתרכוש לדוגמא מעלית,מזגן.

 

מימון

לפני שאתם מתחילים בחיפוש פרסומים בלוח דירות ,בדוק מול מספר הבנקים  כמה הלוואה תוכל לקבל ומהם תנאי ההחזרה וודא שאתה יכול להרשות לעצמך כדאי לקבל גם יעוץ כלכלי שלא דרך הבנק.

 

חיפוש הנכס

ברגע שאתה מתחיל לחפש דירה, סוכן נדלן,לוח דירות  יכולים לעזור לך עם החיפוש ותוכל לקבל הצעות בשכונות הפנויות שבהן ישנם דירות למכירה וגם לקבל  מחיר עבור הרכישה.

 


לעשות מחקר

הצעד הראשון כדי להימנע מחרטה על קניה הוא הכנת הקרקע  בצע  מחקר בשכונה שבה אתה מעונין לגור בה על מנת שלא תשכח הכן שאלות מראש ,שאל עוברי  אורח על האזור

פנה לשכנים שבאותו בנין.

קבל מושג אם בעל הדירה הוא זה שמציע את הדירה למכירה או שעליך לפנות לסוכן נדלן, כך  תוכל לדעת כמה מרחב תמרון יש לך מול המוכר במשא ומתן לרכישת הנכס.

ברגע שתמצא בית שאתה חושב שאתה רוצה, הכן רשימה של  היתרונות וחסרונות וציין את ממוצע המחירים של דירות למכירה  של בתים דומים, כך שתוכל לקבל מושג טוב על ערך הבית .


בקש דעות מחברים ובני משפחה
לבקש סיוע ממי שמכיר אותך הכי טוב  חברים ובני משפחה , כאשר אתה מוצא דירה למכירה שאתה אוהב במיוחד, הבא איתך חלק מהמכרים שלך ושאל אותם מה הם חושבים והאם הם רואים שאתה חי ונהנה בדירה .

התיעץ עם אנשי מקצוע
קבל עזרה ממי שיודע על כל מה שאתה צריך לדעת על רכישת הבית: עו"ד,סוכן הנדל"ן, מהנדס בנין, עם החלטה גדולה כמו קניית בית, לא כדאי לעשות לבד.
 הזמן שמאי שיקיים בדיקה של הבית שאתה שוקל לרכוש, כך תוכל להיות מעודכן באמת על מצבו של הנכס ואת הערכו.

 

העברת  בעלים

קניית דירה היא העברה חוקית של רכוש, תיהיה  חכם ושכור עורך דין ברגע שאתה מחליט  על רכישתו  ועשה/בדוק את  חוזה המכירה של דירה.

 

אין  האמור במאמר זה להוות תחליף ליעוץ משפטי,אישי,כלכלי מקצועי ואין להסתמך על האמור לביצוע פעולה כלשהי


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה