איך תגרום לילדך להרגיש טוב עם עצמו
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך תגרום לילדך להרגיש טוב עם עצמו 

מאת   03/04/2011 |  נצפה 1940 פעמים

ישנן מספר דרכים ושיטות לעזור לילד שלך להרגיש טוב עם עצמו  אחד הדברים הטובים והמשמעותיים ביותר שאתה יכול לעשות :הוא להודיע ??לילד :שאכפת לך ממנו. חד וחלק לומר באופן ישיר" אתה הילד שלי, אני אוהב אותך ,ואכפת לי ממך אכפת לי מה אתה עושה.. למי שלא עושה זאת כחלק משגרת  היום, בהתחלה זה יראה מלאכותי ולא טבעי אך לאחר מספר מועט של אמירות מעין אילו זה ישמע טבעי ויצור אמון מוחלט של הילד בך -ההורה שלו.

לברר שהילדים  יודעים שאכפת לך מהם וכי אכפת לך מה הם עושים.  לפעמים להורים נראה ברור מאליו שילדיהם יודעים זאת אך זה לא כך בפועל.

 שאלו אותם שאלות על מה שהם עשו בבית הספר, לשאול אותם על הרצונות  שלהם להקשיב להם כשהם מדברים אתך. להקשיב ולהיות נוכח בשיחה –ילדים מזהים מהר מאוד אם זו הקשבה אמתית או רק לצאת מידיי חובה.

 עוד דרך נהדרת לעזור לילדים להרגיש חיובי לגבי עצמם היא לתת להם אחריות, שם בתפקיד הזה של לקחת אחריות  הם יכולים להיות מוצלחים; לקיחת אחריות מאפשרת  להם לדעת כי הם חשובים ושהם מטפלים ולוקחים אחריות על משהו שעוזר  למשפחה  כולה.

 עוד דרך מצוינת לעזור להם להרגיש חיובי לגבי עצמם היא  לעזור להם להתגאות בעבודה שלהם. אם הם עשו משהו בבית, מטלה או, עזרו לחבר או למישהו קרוב  לתת  להם להרגיש גאווה על מה שהם עשו.

כמו כן, להצביע על נקודות החוזק שלהם לבנות על נקודות החוזק הללו, כך שהם יודעים כי אתה באמת רואה את הטוב שבהם, כך שהם יכולים לראות את הטוב בעצמם.

 

 

 

לילך ציפורי-קל להצליח יותר-מורה פרטית לבניית כישורי חיים www.lilachteach.com lilachteach.blogspot.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה