ניקוי חול לצורך הסרת כתמים וחידוש צביעה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ניקוי חול לצורך הסרת כתמים וחידוש צביעה 

מאת   31/03/2011 |  נצפה 2891 פעמים


לפני שנדבר על ניקוי חול, יש להוציא מן הדרך כמה נקודות: ראשית, ניקוי חול, למותר לציין, אינו ניקוי של חול, אלא ניקוי באמצעות התזת חול. שנית, כן. אחרי כן צריך לנקות גם את החול, ולא, זה לא יותר עבודה, מפני שניקוי חול הינו תהליך יעיל ומהיר בהרבה מכל שיטה אחרת להסרה יעילה של צבע או להסרת לכלוך עיקש.

מהו ניקוי חול
אחרי שהוצאנו נקודות אלו מן הדרך אפשר להתפנות לדבר ברצינות בשיטת הניקוי האמורה. כאשר מדברים על ניקוי חול, מדובר בשיטת ניקוי בדוקה ויעילה לעבודות ניקוי מורכבות. במסגרת הניקוי, מותזים חלקיקי חולל במהירות ובעוצמה על המשטח אותו מבקשים לנקות. החלקיקים התמימים לכאורה, כאשר הם נורים במהירות גבוהה במיוחד מתפקדים כעשרות אלפי סכינים קטנות החודרות לכל מקום ומסירות גם את הלכלוך העקשן ביותר.
בין אם עבודות ניקוי אלו מבוצעות במפעלי קבלן הניקוי או באתר הלקוח, עבודות אלו נוטות להיות בהיקפים נרחבים, כגון ניקוי של פריטים רבים או ניקוי של משטחים גדולי ממדים.

שיטות לביצוע ניקוי חול
עם השנים התפתחו שיטות שונות לביצוע ניקוי חול, כאשר השינויים באים לידי ביטוי בטכנולוגיית ההתזה ובחומרים המותזים. כך, למשל, ציוד ההתזה שבנמצא כיום, הינו רב עוצמה, מדויק ומתוחכם יותר מבעבר, אף על פי שבסיסו, נותר העיקרון זהה. כך גם לגבי החומרים בהם משתמשים. אם בעבר היו באמת משתמשים בחול, הרי שכיום ישנם חומרים נוספים, אשר מתאימים לביצוע עבודות שונות, ביניהם בזלת, גרניט, סיליקט אלומיניום ועוד. סוג החומר נבחר לפי החומר ממנו עשוי המשטח אותו יש לנקות ולפי סוג הלכלוך המדובר (שמנים, דלקים, צבעים תעשייתיים ועוד).

ניקוי חול כשלב מקדים לצביעה תעשייתית
לא אחת משמשות עבודות ניקוי חול כשלב מקדים לביצוע צביעה תעשייתית. כפי ששמה מעיד עליה, צביעה תעשייתית נבדלת מצביעה רגילה, הן בהיקפה והן במטרותיה. כלומר, בעבודות צביעה תעשייתית היקף העבודה גדול לאין ערוך מעבודות צביעה אחרות. על כן, יש לבצען ביעילות רבה ובמהירות. ניקוי חול, כשלב מקדים, מאפשר לנקות את המשטח אשר עתיד להיצבע ו/או את ציוד העבודה בזריזות, כך שניתן יהיה להתקדם לעבודה עצמה ביתר שאת וללא עיכובים מיותרים. כמו כן, יעילותו של ניקוי חול מאפשר לבצע עבודות צביעה תעשייתית ברמה גבוהה ביותר, זאת מבלי שתישארנה שאריות של לכלוך או שכבות צבע קודמות, אשר יפגמו בגימור של הצביעה החדשה ואף יקצרו את חייה.
כאשר מדובר בעבודות צביעה עבור תעשיות מתקדמות ורגישות, חשיבות הניקוי גבוהה אף יותר, שכן צביעה לא יעילה עלולה להסב נזק לציוד, למוצרים ולבריאותם של המשתמשים בהם. בשל חשיבות הניקוי היסודי לביצוע צביעה תעשייתית עסקים ומפעלים רבים בוחרים להיעזר בשירותיהם של עסקים אשר מספקים שירותי ניקוי חול וצביעה תעשייתית תחת קורת גג אחת. כך נחסך מהם הצורך לבוא בדין ודברים עם מספר גורמים במקום בו די באחד, וגם נחסכים מהם, לא אחת, סכומי כסף הנלווים לביצוע מספר עסקאות נפרדות, וכן כל העיכובים הנלווים לתיאום עבודתם של מספר גורמים שונים.

אין לי ארץ אחרת, גם אם אדמתי בוערת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה