דלקות אוזניים בחתולים - כל מה שצריך לדעת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דלקות אוזניים בחתולים - כל מה שצריך לדעת 

מאת   17/03/2011 |  נצפה 2652 פעמים

דלקות אוזניים בחתולים מהווה תלונה שכיחה בחתולים. ישנם גורמים רבים לדלקות אלה הכוללים גורמים סביבתיים (האם החתול יוצא מחוץ לבית), סוג מזון, ניקוי אוזנייים שגרתי ועוד.

הגורמים לדלקות אוזניים בחתולים

סימנים לדלקת אוזן

הסימנים לדלקת אוזן ברורים - החתול ינסה לגרד את האוזן וינער את ראשו, נראה סימני פציעה מסביב לאוזן ועל הראש וצוואר ויתכנו הפרשות מוגברות. הפרשות אלה עלולות להיות שחורות או מוגלתיות, כתלות בגורם. לעיתים ההפרשות יהיו בעלות ריח עז של דלקת.

הבדיקה והטיפול שיעשו ע"י הווטרינר

בבדיקה הרפואית הווטרינר יאשר הימצאות דלקת וינסה לקבוע את הגורם. זאת ניתן לבצע ע"י בחינת ההפרשות מהאוזן בעזרת מיקרוסקופ. כמו כן, יש לאבחן את סוג החיידק ואת סוג האנטיביוטיקה אליה הוא רגיש. זאת ניתן לבצע ע"י בדיקת תרבית ורגישות במעבדה. הטיפול יתבצע ע"י ניקוי יסודי של התעלה וטיפול באנטיביוטיקה לפי שיקול הרופא. כמו כן, יש לבצע טיפול לגורם הראשוני לדלקת (החלפת מזון למזון רפואי, הוצאת פוליפ, זריקה נגד טפילים וכו'). ברוב המקרים תתבקשו לבצע טיפול מקומי באוזניים בעזרת נוזל ניקוי וטיפות המכילות אנטיביוטיקה, חומרים להפחתת כאבים וחומר פעיל כנגד טפילי אוזניים.

מניעה

ניתן למנוע חזרת דלקות ע"י ניקוי שגרתי של תעלות האוזן בעזרת נוזל ניקוי. בכל מקרה אין להחדיר מקלוני צמר גפן לתעלת האוזן. כמו כן, יש לוודא כי המזון אותו צורך החתול מותאם לדרישותיו והוא אינו גורם לתופעות לוואי או אלרגיות.

מרפאה וטרינרית נחלת יצחק ד"ר נדב מרחבי חפץ חיים 26, נחלת יצחק, תל אביב 03-6094460 חירום 050-7955525

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה