דלקות אוזניים בכלבים- כל מה שצריך לדעת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דלקות אוזניים בכלבים- כל מה שצריך לדעת 

מאת   16/03/2011 |  נצפה 3219 פעמים

דלקת אוזן חיצונית בכלבים הינה תלונה שכיחה ועד 20% (חמישית) מכלל אוכלוסיית הכלבים עלולה ללקות בה במשך חייהם. מצב זה גורם לאי נוחות בולטת בכלבים, לכאב רב ואף עלולה לגרום לנזקים חמורים ובלתי הפיכים.

גורמים עיקריים להופעת דלקות אוזניים בכלבים הם:

הסימנים לדלקת אוזן בכלבים הם:

הכלב לרוב יטה את ראשו לצד הכואב וירבה לנער את הראש. ברוב המקרים, נוכל להריח ריח עז של דלקת מתעלת האוזן והכלב ינסה לגרד את האוזן.

סיבוכים אפשריים של דלקת בתעלת האוזן הם:

הבדיקה והטיפול שהווטרינר יבצע

בכל מקרה של חשד לדלקת אוזן, על הווטרינר לאשר הימצאות דלקת ולאבחן את הגורם לה. זאת ניתן לעשות ע"י בדיקת תעלת האוזן עם מכשיר מיוחד (אוטוסקופ) וביצוע משטח לבדיקה מיקרוסקופית מהפרשות האוזן. על מנת לאפיין את הבקטריה שגרמה לדלקת האוזן וכן את הטיפול האנטיביוטי הטוב ביותר, יש לבצע בדיקת תרבית ורגישות במעבדה. באם אובחנה דלקת אוזן, ניתן לטפל בה בעזרת טיפות אוזניים ואנטיביוטיקה לפי שיקול הרופא. הטיפול אורך מספר ימים ולרוב ניתן לראות שיפור דרמטי כבר בימים הראשונים לטיפול. אם אין שיפור, יש לחזור לרופא המטפל ולהמשיך במציאת הגורם לדלקת.

מניעה

תעלת האוזן בכלבים עמוקה מאד ואת רובה אין אנו יכולים לראות. על מנת לנקות את כל עומק התעלה, יש לבצע ניקוי שגרתי בעזרת נוזל ניקוי אותו מטפטפים לתעלת האוזן. בכל מקרה, אין להחדיר מקלוני צמר גפן או כל גוף זר אחר לתעלת האוזן. את הניקוי יש לבצע  בתדירות עליה ימליץ הרופא אך לרוב לא מומלץ ניקוי יתר של האוזן (לא יותר מפעמיים בשבוע).

מרפאה וטרינרית נחלת יצחק ד"ר נדב מרחבי חפץ חיים 26, נחלת יצחק, תל אביב 03-6094460 חירום 050-7955525

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה