שימוש בתמונות מוגנות בזכויות יוצרים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שימוש בתמונות מוגנות בזכויות יוצרים 

מאת   15/03/2011 |  נצפה 4956 פעמים

שימוש בתמונות מוגנות בזכויות יוצרים הינה אחד הבעיות הרציניות והמשמעותיות שישנן כיום בתחום בניית אתרי אינטרנט. כאשר יזמים צעירים מעוניינים בהקמת מיזם כלשהו ברשת האינטרנט הם בדרך כלל משתמשים במודול כלשהו של אתר אינטרנט או דף נחיתה כלשהו אשר על פי רוב מעורב בהם תמונות.

כמו בכל דבר בחיים ולא רק בבניית אתרים, כאשר ישנו פרויקט חדש, אנו מנסים להשתדל שכמות ההוצאות תהיה פחותה מאוד ביחש לכמות ההכנסות. אחד הדברים המצריכים הוצאה כספית זה רכישת תמונות ואלמנטים שונים לצורך עיצוב אתר כפי רצון היזם בפרט כאשר מדובר על מספרים גדולים של תמונות.

ישנה דרך מאוד פשוטה להוזיל את עלות בנייה ועיצוב של אתר אינטרנט וזה שימוש בתמונות המופצות ברשת ואינן מוגנות בזכויות יוצרים. תמונות אלו בניגוד אל תמונות מוגנות בזכויות יוצרים הינן בעלי רישיון חופשי וניתן לעשות בהם שימוש מסחרי או פרטי ללא קבלת היתר מהצלם או מבעל זכות אחרת כלשהי על התמונות.

הסתבכות עקב שימוש בתמונות המוגנות בזכויות יוצרים

לעיתים רבות, קורה שבעלי אתרים מעתיקים תמונות ממקור בעל זכויות יוצרים בתקווה כי הוא לא ישים לב כי הם עשו שימוש בתמונות מוגנות זכויות יוצרים, פעולה חסכונית זאת שחסכה לבעל האתר או המעצב כמה עשרות דולרים עשויה להגיעה לתביעה בסדר גודל של מאות דולרים אם לא אלפי. העובדה היא שבדרך כלל כאשר נעשה שימוש בתמונות מוגנות בזכויות יוצרים  בעל האתר נתפס בקלקלתו ולא רק מפני שאותה חברה יודעת היטב כמה רווח יש לה בתביעה מהסוג הזה ובכך היא מקדישה זמן רב לתביעות עבור שימוש בתמונות מוגנות בזכויות יוצרים יותר מאשר בעסק עצמו, הגדלת המאגר והשבחתו.

סיפור ששמעתי לא מזמן היה מאוד בעיתי למשמע אוזני, איש יקר ושומר חוק בנה אתר אינטרנט ועשה שימוש בתמונה שלא הייתה מוגנת בזכויות יוצרים. התמונה באוויר והאתר פעל כמה חודשים, תוך כדי זמן זה רכשה חברת תמונות בעלות על אחת התמונות, והחלה לתבוע את בעל האתר על שימוש בתמונות המוגנות בזכויות יוצרים. בעל האתר פחד נורא מגודל התביעה והסכים לשלם להם פיצוי של כמה אלפי שקלים ובלבד שיניחוהו לנפשו, מפני שלא הצליח להוכיח כי עשה שימוש בתמונה עוד קודם לרכישת החברה את הזכויות.

לכן, חשוב מאוד להשתמש בשירות מקצועי של עורך דין מומחה בדני אינטרנט וקניין רוחני, עו"ד מומחה יעניק לכם ייעוץ ראוי וייצוג הולם להגנה על זכויותיכם.

נועם קוריס - משרד עורכי דין ושות' נותן שירות מקצועי של ייעוץ וליווי בדיני אינטרנט,הוצאה לפועל ותחומים רבים נוספים.


עורך דין  נועם קוריס ישמח לעמוד לשירותכם ולתת לכם את השירות המקצועי והיעיל ביותר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה