ביטוח סיעודי - טיפים לקראת רכישה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביטוח סיעודי - טיפים לקראת רכישה 

מאת   08/03/2011 |  נצפה 2678 פעמים

מהו ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי הינו חוזה המעיד על הסכם בין חברת הביטוח ללקוח, אשר מתחייב לשלם סכום כסף בכל חודש ובתמורה יעניק לו הביטוח במקרה הצורך סיוע במימון טיפול רפואי בביתו.

חשיבות הביטוח הסיעודי

קורה לעיתים שהביטוח הבסיסי אותו מספקות קופות החולים אינו מספיק לשרותים רפואיים להם אנו נזקקים ואז מחליטים רבים לרכוש ביטוח סיעודי. ביטוח אשר יבטח אותם במקרה של חולי שיפגע בכושר התפקוד היום-יומי של המבוטח. הביטוח יקל עליו בעת הצורך בכך שיוריד ממנו את הנטל העיקרי של נשיאה בתשלומים עבור תרופות וטיפולים יקרים ובנוסף יקל על בני המשפחה שבדרך כלל מקבלים עליהם את תפקיד המטפלים מחוסר ברירה.

ישנן מספר דרכים לרכישת ביטוח סיעודי והן:

 את הביטוח הסיעודי הנפוץ ביותר מספקת קופת החולים בה חבר הלקוח, קופת החולים בה חבר המבוטח מעניקה את האפשרות לרכוש ביטוח נוסף מעבר לביטוח הבסיסי שקיים על ידי תוספת תשלום חודשי ובכך להרחיב את סל השרותים שיקבל בעת הצורך. זהו ביטוח שבו כלל המבוטחים מקבלים תנאי פוליסה שווים ללא הבדל.

ביטוח סיעודי פרטי- שבו המטופל בוחר את היקף הכיסוי ,כמה סיוע בדיוק יקבל בעת הצורך. לחברה ישנה הזכות להעריך את שווי הפוליסה ולתת הצעת מחיר לאחר שנלקחו בחשבון מספר גורמים כגון: גיל,מצב בריאותי ואף מצב כלכלי. תנאי הפוליסה משתנים בהתאם למבוטח, משמעות הדבר שלא כולם משלמים את אותו הסכום ואינם מקבלים את אותו היקף סיוע.

ביטוח סיעודי קבוצתי- פוליסה אחידה לכולם נהוג לעשות במקומות עבודה. ביטוח סיעודי זה מקנה פוליסה אחת זהה לכלל מבוטחים לכן ישלמו את אותה עלות בכל חודש ויקבלו את אותו היקף סיוע.

בבואך לרכוש ביטוח סיעודי כדאי כי תבחן כמה נקודות חשובות:

כל אלו חשובים בכדי לדעת האם אכן אני זקוק לביטוח סיעודי ובאיזה היקף לכן, חשוב לדייק ולבדוק במלוא הפרטנות מה בדיוק אוכל לקבל במידה ואזדקק לטיפול סיעודי בביתי ומהי ההתחייבות שלי לחוזה בעבור השרותים.

סיכום:

ביטוח סיעודי הוא ללא ספק כלי שמבטיח את עתידנו הרפואי לטווח הארוך ויש לפנות לנושא במלוא הרצינות לאחר שהחלטנו לרכוש ביטוח סיעודי חשוב לדעת כי ישנה תחרות גדולה בשוק, אשר יוצרת מגוון סוגי פוליסות ביטוח סיעודי, כל חברה תשמח לייעץ ולהתאים לך את הפוליסה שמיועדת בדיוק למידותיך וזאת לאחר שנלקחו בחשבון כל הפרמטרים שמנינו. בעל מקצוע טוב ידע להתאים לך את הפוליסה המשתלמת ביותר עבורך.

 


למידע נוסף בנושא ביטוח סיעודי היכנסו לאתר "כל מה שרצית לדעת על ביטוח", המציע מידע צרכני בנושא ביטוח בישראל. למידע בנושא סיעוד וטיפול סיעודי לחצו כאן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה