כולנו נרוויח מהמהפכה המתחוללת בשוק התקשורת המקומי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כולנו נרוויח מהמהפכה המתחוללת בשוק התקשורת המקומי 

מאת   07/08/2007 |  נצפה 2686 פעמים

 

התחרות בשוק התקשורת תופסת תאוצה בעיקר במגזר העסקי. זאת, בעקבות חדירה מסיבית של צירי PRI ממפעלי מפ''א חדשים במהלך החודשים האחרונים.

מועד הפעלת ניידות מספרים, כפי שמסתמן בשלב זה לאור המעקב הצמוד, שעורך משרד התקשורת ליישום הניידות בפועל, ובדיקות המוכנות שנערכות אצל כל המפעילים, מוערך לחודש 12/2007 או לכל המאוחר לתחילת 2008.

מעל 1,000 צירי PRI של מפעילי מפ''א (מפעיל פנים ארצי) חדשים פועלים כיום בשוק במגזר העסקי, וזאת מתוך סה''כ של כ-11,000 צירי PRI בכלל השוק, כך, שלמעשה, אחוז החדירה במגזר העסקי מוערך בכ - 10% כיום.

אין ספק, שתחום הפעלת צירי ה-PRI מהווה את ''השמנת'' ממכלול ההכנסות של מפעילי המפ"א בתחום התקשורת הקווית בשיחות החיוג הפנים ארצי. לאחר הפעלת תוכנית ניידות המספרים, יוסר גם המחסום האחרון של החלפת המספרים, ואז יגדל קצב החדירה של צירי PRI במגזר העסקי באחוזים גבוהים יותר. יש לציין, שמקור ההכנסות של מפעילי המפ"א בצירי PRI הוא לא רק משיחות יוצאות, אלא גם משיחות נכנסות. לכן, מודלי התמחור המגוונים ואפשרויות של מפעילי המפ"א החדשים לשתף את לקוחות העסקיים בהכנסות משיחות נכנסות, תוך מתן זיכויים ללקוחות על כל הדקות הנכנסות, רק יגבירו את התחרות במגזר העסקי בתחום צירי ה PRI.

בתחום התקשורת הסלולרית קיימים חילוקי דעות בשוק לגבי שיעור הניידות, אחוזי הנטישה והמעבר מספק סלולרי אחד לשני.

יחד עם זאת, אין ספק שהלקוחות העסקיים, שייערכו עוד בטרם הפעלת הניידות, ייהנו הן מהפחתת עלויות התקשורת והן משיפור התנאים הכלליים, תוך מתן הנחות על חבילות תקשורת, קבלת מכשירים מתקדמים יותר ושירותי ערך מוסף בתעריפים מופחתים.

היערכות נכונה טרם הפעלת ניידות המספרים הינה תנאי הכרחי למיקסום החיסכון וקבלת מכלול ההטבות ממפעילי התקשורת הסלולריים.

מאוד מומלץ לעסקים וארגונים לבצע כבר היום הערכת מצאי, הסכמים וצרכים, לאור השינויים שיחולו בעולם התקשורת בקרוב, ובמיוחד בתחום ניידות המספרים.

 

בתקופה הקרובה נהיה עדים לשינויים ותהליכים בשוק אשר יגבירו את התחרות בשוק:

 

כל התהליכים הללו מובילים להצטלבות דרכים ברורה: התחרות בין חברות התקשורת תיעשה עזה יותר, רחבה יותר, ותוביל לשיפור במחירים, בהסכמים ובשירותים למגזר העסקי.


Telecom Experts - הוקמה ע"י מהנדסים מומחים בתחומי התקשורת והמחשוב במטרה לעזור לעסקים בצמצום והתייעלות הוצאות התקשורת.כאן תמצאו פתרונות יעילים ופשוטים לשירותים רבים שיחסכו בהוצאות התקשורת והמחשוב של העסק שלכם. שירות חיסכון לקוחות פלאפון. שירות חיסכון לקוחות סלקום. שירות חיסכון לקוחות אורנג'.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה