פלטפוס הינה בעייה רפואית שניתן לטפל בה.
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פלטפוס הינה בעייה רפואית שניתן לטפל בה. 

מאת   28/02/2011 |  נצפה 2710 פעמים

פלטפוס הינו מונח רפואי בתחום האורטופדיה. פלטפוס הינו מצב שבו הקשת בכף הרגל שוקעת מצב זה גורם לכך שהעצמות בכף הרגל לא יהיו במקום התקין. מה שיקרה זה שהעצמות יהיו אחת על השניה דבר שיגדיל את העומס והלחץ על כף הרגל דבר שיוביל לכאב ברכיים, כאב גב ואפילו כאבי צוואר.

כשיש פלטפוס הקשת הרוחבית במידה והיא שוקעת יש לה פחות יכולת לבלום זעזועים ופחות לחלק את העומס במידה שווה. היא גם פחות תצליח לחלק את משקל הגוף בצורה נכונה.

ברוב המקרים פלטפוס הינו משהו מולד ברצועות הקשורות לעקב. הסיכון שיש בפלטפוס לאורך שנים גורמת בעיות במפרקים, לכאבים מיותרים ואף לנכות.

רגל רגילה בריאה הינה רגל שעצמות הרגל בקשת האורכית עומדות מקביל זו לזו כשכל הלחץ על הרגל מתחלק באופן שווה. רגל שיש לה פלטפוס הינה רגל שעצמות כף הרגל בקשת האורכית לא נוגעות זו בזו באופן מלא דבר הגורם ללחץ ולהיווצרות כאבים מיותרים.

 

אם יש לכם פלטפוס אל תחששו אתם לא לבד.  

יותר מכ-15 אחוזי אוכלוסיית העולם סובל מהבעייה ששמה פלטפוס. התסמינים הידועים של פלטפוס הינם: בעיות בכף הרגל, בעיות בברכיים, בעיות בגב התחתון. חוץ מהבעיות בגב התחתון יש גם כאבי צוואר כדאי שתלכו לבדוק את עצמכם יכול להיות מאד שהבעייה נובעת מפלטפוס ברגליים.

 

אם אתם בגיל ההתבגרות אל תחששו.

בתור תינוקות אין סיבה לדאוג אם כפות הרגל של הפעות שטוחות. שכן, הקשת האורכית מתפתחת בהדרגה ולא נולדים איתה. ככל שהילד גודל יש לשים לב לרגל, לצורה שלה וכו'. יש לבדוק האם הילד מתלונן על כאבים בכף הרגל.

כף הרגל היא האיבר הראשון שמגיע להתפתחות מלאה. ההתפתחות של כף הרגל תעשה בערך בגיל 12-15 שנים. בתקופה זו יהיו תלונות על כאבי רגליים, כאבים בכפות הרגליים, בגב, קושי בהליכה ואף במקרים מסויימים צליעה. כל הכאבים הללו נעשים בגלל ההתפתחות של מבנה הגוף ולאו דווקא מכיוון שהילד או יותר נכון הנער סובל מפלטפוס. אך רצוי לומר שיש צורך לבדוק האם הנער סובל מבעייה של פלטפוס בכפות הרגליים.  

אורטופדיה- א.א אורטופדיה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה