יום הולדת לפי נושאים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

יום הולדת לפי נושאים 

מאת   21/02/2011 |  נצפה 3035 פעמים

עבור ההורים המרוץ לקראת  יום ההולדת של ילדם מתחיל כמה חודשים קודם לכן, החלק הקל יותר הוא מציאת מקום ותאריך,כמה ילדים יוזמנו לאירוע, איזה אוכל להכין, קניית הממתקים ועוגה מקורית שלא נראתה כמותה. אחרי שסיימו עם התארגנות היחסית קלה, מגיע החלק הקשה והאתגרי והוא ההפעלות, על ההורים לבנות הפעלות מאתגרות המתאימות לימינו  כלומר להיכנס לראש הילדים ולבנות משחקים אטרקטיביים עם תוכן. כדי לעזור להורים במשימה קיים אוסף של הפעלות ימי הולדת מגוונות שכל הורה יכול להשתמש בו. הדרך הטובה ביותר להפעיל ילדים היא לפי נושאים, כלומר שכל מסיבה תהיה סביב נושא אחד. אתן כמה דוגמאות.

הפעלות ימי הולדת בנושא ארצות: זהו נושא מעניין ומעשיר את הידע הכללי של הילדים. בתור התחלה בוחרים את הארצות לפי תחביביו של ילד היום הולדת אם זה לפי הקבוצות כדורסל או לפי זמרים או זמרות המועדפים על הילדים. לאחר שבחרתם את הארצות , האוכל שיוגש במסיבה יהיה לפי האוכל המאפיין את אותו הארץ לדוגמא אם בחרתם אם סין תכינו אגרו את  ארה"ב מאפיין המבורגר. ההפעלות במסיבה יהיו באווירת הארצות אותם בחרתם. אפשר לערוך חידונים לאחר שיקבלו הסבר על אותו ארץ ,המנהגים, הלבוש,שפה. אפשר לעשות חלוקה לקבוצות קטנות כאשר כל קבוצה תעשה הצגה לפי הארץ המאפיינת אותה.

ישנה אופציה לעשות הפעלות ימי הולדת בנושא ריקודים: נושא זה מתאים לילדים מעל גיל 11. יש לקשט את מקום המסיבה בבלונים אפשר להוסיף מנורות צבעוניים כך שתהיה אווירה מסיבתית.

האפשרות אחת היא להזמין תקליטן שיערוך מסיבת דיסקו. או לחלופין אחד נבני המשפחה או מהילדים יהיה אחראי על החלפת הדיסקים. הפעלות ימי הולדת נוספות בנושא הריקודים: תחרות ריקודים, 3 ילדים ירקדו כשיש שיר ברקע ושאר הילדים יבחרו את הילד שרקד הכי יפה. תחרות ריקודי זוגות , חידונים בנושא ריקודים ועוד..

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה