ציוד ספורט ומעלותיו
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ציוד ספורט ומעלותיו 

מאת   21/02/2011 |  נצפה 3997 פעמים

צרכנים רבים, המחליטים לרכוש ציוד ספורט לבית כדי להתעמל בתחומי ביתם, נדרשים להחלטה באיזה מבין ציודי הספורט הרבים כדאי לבחור. הליכונים תמיד פופולאריים, כמו גם אופני כושר, וגם הסטפר זוכה בשנים האחרונות לביקוש נאה. אולם יש עוד אפשרויות מעניינות ושונות, ואחת הבולטות שבהם היא האליפטיקל, המכונה גם בשם "קרוס טריינר".

 

במאמר זה נספר לכם אודות האליפטיקל, יתרונות האימון על ציוד ספורט זה דווקא, ואף נעזור לכם בהצעת טיפים לבחירת הדגם הנכון ביותר עבורכם מבין דגמי האליפטיקל המוצעים בחנויות השונות.

 

מהו האליפטיקל?

 

שמו השני, קרוס טריינר, מתאר יותר נאמנה מכשיר כושר זה, שכן הוא משלב תכונות של כמה מכשירי כושר ביתיים שונים ליצירת מכשיר אחד לאימון משולב, חוצה תחומים. המראה של האליפטיקל נראה כמעין שילוב של אופני כושר, הליכון וסטפר במכשיר אחד, ולו זו בלבד, אלא שבניגוד לשלושת המכשירים הללו, האליפטיקל עובד במקביל גם על פלג הגוף העליון ועל קבוצות שרירים רבות יותר – ובכך, כאמור, מספק אימון משולב.

 

יתרונותיו של מכשיר אליפטיקל

 

·         הפעלת קבוצות שרירים רבות, כולל בחלק הגוף העליון.

 

·         הפעילות על האליפטיקל דומה לביצוע ריצה, אך למעשה הרגל אינה מתנתקת מהמשטח תחתיה ואז שוב פוגעת בו, אלא נשארת צמודה למכשיר בכל אותה עת. בכך נמנעים הזעזועים שבמפגש המחודש בין הקרקע לכף הרגל, ועל כן האליפטיקל בריא יותר – פחות זעזוע, פחות סיכוי לפציעה, פחות עומס על המפרקים, על השלד ועל כף הרגל.

 

·         אפשרות לשינוי מהירות – לפעילות הליכה או ריצה כאוות נפשכם.

 

·         בשל הפחתת העומס על המערכות – כפי שציינו קודם – הפעילות על אליפטיקל פחות מאמצת, ועל כן מאפשרת אימון ארוך יותר. משמעו של אימון ארוך יותר היא גם בתוצאותיו: שריפת יותר קלוריות.

 

·         נפלא לאימון ביתי – אין צורך לעזוב את הבית ולצאת החוצה, ואפשר להתאמן מול הטלוויזיה. המכשיר אינו תופס מקום רב (לא יותר מהליכון, או אופני כושר), ובהיותו ציוד ספורט לאימון משולב חוסך מקום של שני מכשירי כושר אחרים להשגת תוצאות דומות.

 

שוכנעתם? עכשיו צאו וקנו לכם אליפטיקל

 

מאחר וישנם דגמים רבים של אליפטיקלים, מומלץ לשקול את הבחירה לפי כמה פרמטרים חשובים. הראשון הוא המרחב שיש לכם בבית – אם המקום בדירה דל, רכשו מכשיר אליפטיקל קומפקטי יותר. השני הוא המימדים שלכם – אם אתם כבדי משקל במידה רבה, בדקו שהמשקל שלכם אינו חורג מהעומס המותר על הדגם הנבחר. לגובה גם יש משמעות, שכן בעלי רגליים ארוכות יותר ניחנים בצעדים ארוכים יותר, ועל כן אם הינכם גבוהים מאוד, בחרו דגם בעל אורך צעד גדול יותר.

 

ציוד ספורט זה מגיע בטווחי מחיר שונים. יהה המכשיר שתבחרו אשר יהיה גם אם זה אליפטיקל או אופני כושר, כדאי לנסותו לכמה דקות לפני ההחלטה הסופית ולהתרשם מביצועיו ומהתאמתו לגופכם ולכושר שלכם. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה